Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lapsed Jumala aardeid otsimas

03.08.2007 | | Rubriik: Kirikuelu


Suvi ja laagrid on olnud lahutamatud riigikorrast olenemata. Kes täna kooli- või skaudilaagrisse ei mahu, saavad laagrimõnusid nautida koguduste pühapäevakoolilaagrites. Ja peetakse neid nii Saaremaal, Pärnumaal kui ka Võrumaal.

Traditsiooniliselt on Tartumaa kaks luterlikku kogudust – Võnnu ja Maarja-Magdaleena pidanud ühiseid lastelaagreid Ahja (Kärsa) metodistikoguduse lastega. Eelmisel suvel oldi koos Pilistveres, talvel Urvastes ja sel suvel 10.–13. juulini Põlva lähistel Vanakülas. Võnnu laste asemel olid seekord laagris Torma lapsed. Võnnu koguduse õpetaja Urmas Paju sõnul sel aastal neil aktiivset pühapäevakoolitööd ei toimunud.

Vanakülas omanikele tagastatud Taali talukohas on Amino ja Heiki Põldaru on seadnud majad korda laagrite ja kokkutulekute korraldamiseks.

Laagri tegevust juhtisid koguduse pühapäevakooliõpetajad Pia Paris, Heidy Prükk ja teised. Pühapäevakooli suursündmuseks ongi suvelaager ja sinna olid pühapäevakooli laste kõrvale oodatud ka teised koguduse lapsed, noorterühma noored ja emad-isadki. Koos ligi kolmekümne lapsega olid laagris vaimulikud Aivo Prükk ja Rein Laaneser.

Seekord otsiti laagris peidetud aaret. Juba avamisel julgustasid korraldajad kõiki otsima Jumala aardeid, mis on usus kättesaadavad igale otsijale. Aivo Prüki sõnul oli igal päeval tähtsal kohal piiblitund, aga ka meisterdamistunnid, lauluharjutused ja sportmängud. Laagri kulminatsiooniks kujunes õhtune Emmause missa. Igaüks sai laagris omal moel osa Jumala aaretest. Taevaisa oli armuline ilma suhtes, üritusi ei rikkunud ükski hoog. Lõpupalve peeti Põlva Maarja kirikus.

Maarja-Magdaleena koguduses toimusid pühapäevakoolitunnid 15 lapsele kahes vanusegrupis igal pühapäeval. Eelkooliealistega tegeles Heidy, koolilapsi juhendasid Pia ja teised, laulutunde viis läbi Evi Eedla.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)