Esileht » Online » Online artiklid »

Lang pakub Nigulistet luterlastele tagasi

28.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Praeguse Niguliste muuseumihoone tagastamine õigusjärgsele omanikule – luteri kirikule – jõuab mitme asjaosalise kinnitusel lähiajal vormistamisjärku, ent asja ette valmistav kultuuriministeerium hoiab üleandmise tingimusi avalikkuse eest varjul.

Vaidlused Tallinnas asuva Niguliste kiriku saatuse üle on kestnud kogu iseseisvuse taastamise järgse aja ning alles mullu kinnitas toonane kultuuriminister Laine Jänes (praegune riigikogu aseesimees Laine Randjärv) Postimehele, et kirikuhoone kui oluline kultuuriobjekt tuleb jätta riigile.

Pärast valimisi kultuuriministriks saanud Rein Lang on võtnud aga seisukoha, et Niguliste kirik tuleb anda tagasi luterlastele. Lang teatas 16. oktoobril Nelijärvel toimunud EELK koguduste esimeeste koosolekul esinedes: «Me üritame praegu viimistleda, ja see on tõesti praegu lõppjärgus, ühte lepingut, mille me paneksime siis kirikule ette. Ja kui kirikule see leping sobib, siis valitsus asub seisukohale, et see kirik tagastatakse.»

Seda avaldust kuulis üritusel umbes 80 EELK koguduse juhti. Kohal viibinud ERRi Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk kinnitas, et sealsamas kõneles Lang ka EELK peapiiskopi Andres Põdraga vajadusest kohtuda, et tagastamistingimusi arutada.

Korduvad läbirääkimised

EELK konsistooriumi kantsler Urmas Viilma ütles eile Postimehele, et läbirääkimised Niguliste tagastamise üle aktiviseerusid tänavu kevadel juba minister Jänese ajal, kuid pärast Rein Langi ametisse astumist on asjad hakanud hoogsalt liikuma. «Uus minister on arvatavasti võtnud seda kiiresti ajada – see oli mulle isegi positiivseks üllatuseks.»

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)