Esileht » Uudis » Uudised »

Läänlaste aastakiri ilmunud

07.12.2011 | | Rubriik: Uudised

 Lugejateni jõudis EELK Lääne praostkonna traditsiooniline aastakiri Scripta Annalia 2011, mis annab koguduseti ülevaate tehtust ja vaatab lootusega tulevikku.
Oma tervituses ütleb peapiiskop Andres Põder, et me kõik igatseme valguse järele, ka selle valguse järele, millest kõneldakse jõuluaegsetes kirikutes. Seepärast on hea, kui meil on, kuhu minna. Praost Tiit Salumäe kutsub juhtkirjas lugejaid jäädvustama oma lugu ja tõdeb, et suurem pilt koosneb killukestest, mille inimesed kokku panevad.
Persoonilood on Järva-Jaani õpetaja Katrin-Helena Melderist, kes teenis Läänemaal praktika-aastal diakonina. Melder kõneleb nii oma elust kui arutleb Lehte Ilvese intervjuus meie kiriku olukorra üle laiemalt. Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik ütleb, et kristlased on õnnelikud inimesed ja neil on võimalus ka teisi õnnelikumaks teha.
Vaadatakse tagasi Missio Läänemaale, koraalimaratonile, Jaani kiriku taasavamisele ja muudele olulistele sündmustele, mis kõnetanud nii kristlaskonda kui viinud sõnumit kaugemale.
Aastakirjas on põhjalik ülevaade Lääne praostkonna eri kogudustes tehtust ning tuleb tunnistada, et seda on palju, alustades juba kas või Läänemaa kirikuid tutvustava trükise ilmumisest. Eri valdkondade ettevõtmisi ja kirikutega seonduvat on üle hulga esile toodud. Aastakirja vahelt leiab huviline ka praostkonna jõuluaegsete teenistuste jm sündmuste ajad. Oma jõulutervituses kõneleb praost Salumäe usu põhiküsimustest ning tõdeb, et usuvõõraste inimeste kirjeldused usklikust on sageli sellised, et raske on ennast ära tunda, ja et teadus jätab alati ruumi siirale usule, ehkki teaduse saavutused ei pruugi iga kord inimeste vahel võrdselt jaguneda. Jõulude eel on aga hea teada, et kõik, kes võtavad vastu Jeesuse, saavad ka Jumala lapse õiguse.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)