Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lääne praostkonna esinduse reis Tüüringisse

23.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Lääne praostkonna esinduse ansambel koosseisus Tooni Leedjärv (vasakult), Helle Reinaru, Leevi Reinaru, Tiit Salumäe ja Lia Salumäe tervitas Schmalkaldeni ringkonna kirikupäeva suurel jumalateenistusel Steinbach-Hallenbergis oma sõpru lauluga.Külastati mitmeid Martin Lutheriga seotud paiku, sealhulgas Wartburgi lossi Eisenachis. Erakogu
Lääne praostkonna esindus käis külas sõpradel Saksamaa Schmalkaldeni kirikuringkonnast.

Lääne praostkonnal on pikaajalised partnerlussuhted Schmalkaldeni kirikuringkonnaga. Oktoobrikuu viimasel nädalal võeti ette reis Saksamaale sõprade juurde.
Tüüringimaa mägine piirkond oli imelises sügismeeleolus. Võrratu värvilise looduse maalis veel kaunimaks päikesepaiste. Meil oli võimalus palju ringi sõita ja seda ilu nautida.
Külastasime mitmeid Martin Lutheriga seotud paiku, nagu Wartburgi loss ja Eisenach, Erfurt ja sealne augustiinlaste klooster, kus Martin Luther mungaks pühitseti ja ka oma raskeid hingelisi võitlusi läbi elas.
Samuti käisime Johann Sebastian Bachi majamuuseumis, kus oleks tahtnud pikemalt olla ja Bachi muusikat erinevates esitustes nautida. Imeline oli tema loomingut kuulata vanadel pillidel, justkui oleks helilooja ise mänginud.
Reisi peaeesmärgiks oli aga osalemine Schmalkaldeni ringkonna kirikupäeval Steinbach-Hallenbergis, kus suurel jumalateenistusel oli meil võimalus sõpru oma lauluga tervitada.
Praost Tiit Salumäe andis dekaan Michael Bedburile üle Lääne maavanema kt tänukirja Haapsalu lastekodu põlengujärgse toetamise eest.
Samuti said üle antud EELK koostöömedalid endisele dekaanile Brannerile ja praegusele dekaanile Bedburile pikaaegse aktiivse partnerluse puhul.
Meie inimesed ütlevad sageli, et ka Lääne-Euroopas ei käida kirikus. See reis tõestas küll hoopis vastupidist. Inimesed võtavad aktiivselt osa koguduseelust ja pühapäeval käiakse kirikus, mis on kristlase elu loomulik osa. Pühapäev on tõeline hingamispäev.
Soovin, et ka meie inimesed väärtustaksid rohkem oma hingelisi vajadusi ja saaksid jõudu pühapäeva pühitsemisest. Ka Jumal hingas oma loomistööst seitsmendal päeval.
Tooni Leedjärv

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)