Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kuusalu vald jagas tunnustust

09.11.2007 | | Rubriik: Uudised

Kolmapäeval, 31. oktoobril anti Kuusalu kirikus üle Kuusalu valla aukodaniku professor Hugo Lepnurme nimelised stipendiumid. Hugo Lepnurme stipendiumi saajad Andres Uibo ja Enno Lepnurm Kuusalu kirikus. Taamal koguduse õpetaja Jaanus Jalakas. Foto: Tiiu PikkurSelle aasta stipendiumid anti Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia professorile organist Andres Uibole ja Kuusalu Muusikakooli tšelloõpetajale, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistrandile Enno Lepnurmele.
Stipendiumi annab välja Kuusalu vald, et hinnata, väärtustada ja populariseerida Kuusalu kandist pärit tunnustatud helilooja ja organisti professor Hugo Lepnurme (1914–1999) pärandit, innustada väljapaistvaid eesti organiste ja vaimuliku muusika edendajaid ning tunnustada Kuusalu vallast pärit akadeemilisele muusikale pühendunud noori. Stipendiumi (10 000 krooni) rahastab Kuusalu vald.
Hugo Lepnurme stipendiumi antakse välja alates 2005. aastast, seda tehakse alati 31. oktoobril – legendaarse organisti sünniaastapäeval. Varem on stipendiumi vääriliseks tunnistatud Ene Salumäe ja Hanna Jalakas (2005) ning Piret Aidulo ja Maria Valdma (2006).
Lepnurme stipendium on eriline
Professor Andres Uibo peab Kuusalu valla stipendiumi enda jaoks väga eriliseks: «Ehkki viimasel ajal on mind mitme preemiaga tänatud, on Lepnurme stipendium kahtlemata eriline. Ma tunnen, et see on nagu kõige eest. See – ühe eesti orelimuusika majaka nimeline tunnustus on erinev kõigist, ka kõrgetest riigipoolsetest tunnustustest. Hingeliselt on see mulle kõige lähedasem.»
Noor tšellist Enno Lepnurm peab valla stipendiumi saamist väga suureks auks. «See oli mulle üllatus, ega ma eriti oodanud, et mina selle saan. Minu jaoks on muusikutee nii loomulik areng olnud, et ma ei arvanudki, et seda keegi peaks eriliselt esile tõstma. Ma tegin ju tavalist tööd.»
Miks ta ikka oma vanaonu nimelise stipendiumi sai? Enno ütleb, et Kuusalu vald väärtustab oma inimesi, kes tõsiselt suure muusikaga, klassikalise ja kirikumuusikaga tegelevad, ja tahab neid esile tõsta. Ja see teeb talle suurt rõõmu.
Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalaka sõnul oli Hugo Lepnurmel side oma kodukandiga alati tihe ja Kuusalu kiriku orelit ta ära ei unustanud: «Ta käis alati siin mängimas. Kui ta enne ei jõudnud käia tere ütlemas, siis kirikus olles ülevalt rõduukse häält kuuldes oli selge, et nii, nüüd on tema seal mängimas.»
Hugo Lepnurme stipendiumide jagamisel Kuusalu kirikus andsid kauni kontserdi värskelt pärjatud Andres Uibo (orel) ja Enno Lepnurm (tšello) ning  Jüri Leiten (trompet).
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)