Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuusalu koguduses on tublid naised

21.05.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK aukiri on määratud Kuusalu koguduse kaastöölistele ja vabatahtlikele abilistele Helju Laisaarele, Tiiu Soosalule ja Saima Sõstrale.

Kuusalu rahvas teab kindlasti hästi kolme tegusat naist: Heljut, Tiiut ja Saimat. Seda enam veel koguduses, kus Helju ja Saima on kirikus käinud juba noorusest peale kui oma kodus. Küsimused maailma saladuste kohta tõid vanemas eas kiriku juurde ka Tiiu, kellest sai seitsmeks aastaks koguduse palgaline sekretär. Praegu on kõik kolm auga pensionil.
Rõõmsameelsed ja ustavad kirikuskäijad ei ole pidanud paljuks nädala sees kogudusele appi tulla ja nii käisid Helju Laisaar ja Saima Sõstar kuni viimase ajani sorteerimas ja välja panemas saabunud riideabi, mida vahendati Laurentsiuse Kiriku Abi kaudu. Selle müük oli sekretär Tiiu Soosalu töö, selgitab koguduse organist Anne Jalakas.
Aasta tagasi jäi pensionile ka Tiiu, kelle tütrel sündisid kaksikud. Tema kaunist aeda imetlevad kõik. Helju ja Saima on üle tänava naabrid ja teada kui spordilembesed naised. Nad on käinud rahvamajas võimlemas ja teinud kepikõndi. Nende elu on ikka käinud mõtte järgi, et terves kehas on terve vaim. Eks sellest siis ka teisigi nakatav rõõmsameelsus.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)