Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kuulutustöö Tartu Maarja kihelkonnas

11.04.2012 | | Rubriik: Uudised

Maarja kirikusse jõuavad inimesed kihelkonna eri paigust. Jaanuaris peeti kiriku aastapäeva palvus pühakojas ning teenistuseks liiguti Õpetaja tänava kogudusemajja.Lea SaarHulk aastaid on Tartu Maarja koguduse inimesed eesotsas õpetaja Peeter Paenurmega käinud kihelkonna külades palvusi pidamas ja ka lihtsalt külarahva silmaringi avardamas.

Ajalooliselt ongi Maarja kogudus teeninud nii linna- kui maarahvast ning neid traditsioone on püütud taas ellu äratada. Pikemat aega käib ka kihelkonnas pärimuse kogumine, see puudutab inimeste mälestusi koguduseeluga seoses, samuti isiklikke mälestusi ja meenutusi, mis võiksid avada arusaamise kihelkondlikust kuuluvusest.
Töö külades on olnud aktiivsem just advendi aegu ja suurel nädalal, paar aastat tagasi korraldati ka Credo-kursust, mis küll kõigis paigus erilist hoogu sisse ei saanud. Jõulude eel on vaimulik kutsutud küladesse advendiküünalt süütama. 
Koguduse õpetaja Peeter Paenurme sõnul on tal külades käimise kogemust juba ligi 15 aastat, taoline töö oli käima lükatud ka Lääne praostkonnas, kus ta varem teenis. 
Varasematel aastatel on kannatusnädalal Tartu Maarja kihelkonnas peetud nii ristitee palvusi kui kõneldud Jeesuse teest ristile, sel aastal käsitleti Jeesuse kannatusloo tähendust tänapäeva inimesele. 
Sel korral kohtuti inimestega Roiu päevakeskuses, Lohkva ja Ilmatsalu raamatukogus ning Kavastu naisseltsis. «Need, kes kohale tulevad, on kahtlemata tänulikud taolise võimaluse eest, kiriku- ja usuasjadest kõnelemine ei ole ehk igapäevane. Kas sealsed inimesed ka nende kokkusaamiste tõttu rohkem kirikusse jõuavad, ei oska öelda. Aga usun, et hea algus on tehtud ja taolised kohtumised on huvitavad nii kuulajaile kui kõnelejaile. Ilmatsalus näiteks tuli kaasa mõtlema kogu põhikooli pere, nii 130 inimest,» rääkis Peeter Paenurm.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)