Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

05.06.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Elus saame palju kutseid. Kui avada hommikul arvuti, siis võib olla kindel, et meilikasti on saabunud paar kirja, mis kutsuvad kuhugi. Inimesed helistavad, kutsuvad külla ja sünnipäevale. Tööl kutsutakse koosolekutele. Tänapäeva maailmas on võimatu vastu võtta kõiki kutseid, sest neid tuleb nii palju. Seega seisab inimene püsivalt valiku eest, kuhu minna ja kuhu mitte. Oluline on otsustada, milline kutse vastu võtta, millisest loobumisest vabandavalt teatada ning millist lihtsalt ignoreerida. Tavaliselt minnakse kohale selliste kutsete peale, kus kutsuja on oluline isik või kus kutsest on meile kasu.
Just sellise kutse on andnud meile Kristus, kui ta lausus: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!» Esiteks on siin oluline kutsuja, kes on Jumal. Enam kõrgemat kutsujat ei saa olla, sest tegemist on kogu universumi ja ka meie endi looja ja valitsejaga. Teiseks on siin oluline lubadus anda hingamine, anda inimesele kõik see, mida ta vajab eluks ja õnneks.
Enam paremat kutset ja pakkumist ei saa olla. Ometi paljud ei kuula seda kutset, unustavad ja jooksevad teiste, kaduvate kutsete järele. Ükski kutse ei kehti igavesti. Kes kahtleb ja viivitab, kaotab pakutud võimaluse. Seepärast tasub mõelda, milline kutse on väärt vastuvõtmist, et see kõige olulisem meil kahe silma vahele ei jääks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)