Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Küsimus vaimulikule: usundiõpetuse tund, kas ja miks kooli?

21.09.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Hannes Nelis, EELK Kaarma ja Valjala koguduse õpetaja: Usun, et iga kristlane on nõus usu- või siis usundiõpetusega koolis. Oleme ju taas ja taas kohanud piinlikku harimatust religioossetes küsimustes. Üks asi on haridus, aga teine ja hoopis tähtsam on see, mis toimub meie inimestega ühiskonnas, kus aina rohkem ja rohkem keskendutakse vaid tulemustele. Mis saab neist, kes ei jaksa üle ühiskonna poolt seatud lati hüpata?

 Imestame, kust tulevad meie ühiskonda katkised inimesed. Nad tulevadki sealt – koolist, kus on vaid normid, perekonnast, kes nõuab vaid tulemusi ja on õnnelik vaid siis, kui tema laps on teistest parem. Siin on minu meelest küsimus, millele kirik peaks tähelepanu juhtima.

Rääkisin Valjala kooliaasta avamisel toredast poisist, kelle ema saatis poest leiba ostma. Millegipärast jäi ta aga ära palju kauemaks, kui üks tavaline leivaostmine tegelikult aega peaks võtma. Kui ta viimaks tagasi jõudis, küsis ema: “Kus sa ometi olid? Muretsesin ennast juba haigeks.” Poiss vastas: “Seal oli üks väike poiss, kellel oli ratas katki läinud ja ta nuttis. Ma jäin temaga, et teda aidata.” – “Ma ei teadnudki, et sa oskad rattaid parandada,” imestas ema. “Ega ma oskagi,” vastas poiss, “aga ma lihtsalt seisin seal ja nutsin temaga koos.”

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)