Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaares täitub aasta nädalasiseste jumalateenistuste algusest

13.02.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Täna, 12. veebruaril täitub aasta sellest, kui EELK Kuressaare Laurentiuse kirikus hakati lisaks pühapäevastele jumalateenistustele ka argipäevaõhtuti läbi viima missat ehk armulauaga jumalateenistust. Põhjuseks soov ja vajadus süvendada jumalateenistuslikku elu paastuaja nädalatel. Valik langes neljapäevale (iga kuu neljandal neljapäeval peetakse aga piiblitundi). 2008. aasta paastuaja lõppedes otsustati nädalasiseste jumalateenistustega jätkata aastaringselt. Neljapäevane missa mahub tunni raamidesse. Koguduseliikmed, kes ei saa kas töö või muude tegemiste tõttu pühapäeviti kirikusse tulla, saavad nüüd selleks võimaluse tööpäeva järel nädala sees.

Kiriku ülesanne on Jumala sõna kuulutamine ja sakramentide jagamine, milles kõneleb ja ilmutab end kogudusele Kolmainus Jumal, kes on sõnas ja sakramendis tõeliselt kohal, vabastades inimest patust ja pühitsedes teda armastavale kaasinimese teenimisele. Korrapärased koguduse jumalateenistused ja palvused on kiriku vaimse elu keskmeks. On oluline kasvatada meid hindama jumalateenistuse tähtsust ja mõistma seal toimuvat, et oskaksime ja võiksime paremini jumalateenistusest osa saada.

Kestab koguduse uue nõukogu valimine

EELK Kuressaare koguduses kestab uue koguduse nõukogu valimise nädal. Valimisperiood lõpeb pühapäeval, 15. veebruaril, mil pärast jumalateenistust on koguduse maja suures saalis hääleõiguslikel koguduse liikmetel võimalik anda oma hääl viiele 21st nõukogu liikmekandidaadist. Valimiste tulemused kuulutab valimiskomisjon välja samal päeval orienteeruvalt kl 13.30. Alates esmaspäevast saab uue nõukogu liikmete nimekirjaga tutvuda koguduse koduleheküljel aadressil: www.eelk.ee/kuressaare

Kuna koguduse liige omandab hääleõiguse nimelise liikmeannetuse ja armulaual osalemise kaudu, on igal Kuressaare koguduse liikmeks astunud vähemalt 18-aastasel isikul võimalik hääleõigus omandada kuni valimisperioodi lõpuni ehk eeloleva pühapäevani. Kellel ei ole võimalik eeloleval pühapäeval osaleda koguduse majas peetaval jumalateenistusel, saab seda teha juba täna õhtul koguduse maja suures saalis (Kauba tn 5 hoovimajas) toimuval missal.

Neil, kellel ei ole võimalik kodust välja tulla, on võimalus hääletamisprotseduuri viia läbi oma kodus. Selleks palun helistada telefonil 514 8199.
 

 

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)