Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaare Laurentiuse koguduse nõukogu valimised kestavad kaheksa päeva

15.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

EELK kogudustes toimuvad koguduse juhtorganite ehk nõukogu ja juhatuse valimised kord nelja aasta jooksul. Kui enamikus Saaremaa kogudustes on valimised juba läbi viidud, siis Kuressaare koguduse senine nõukogu otsustas lõppenud aasta jõulukuul, et uue juhtorgani valimised viiakse läbi 17. veebruarist 24. veebruarini.

Nii kutsume kõiki Kuressaare koguduse liikmeid oma hääleõigust kasutama alates eelseisvast pühapäevast kuni ülejärgmise pühapäevani, mil tähistatakse Eesti Vabariigi 95. aastapäeva.

Nädalane valimisperiood on peamiselt tingitud kirikuhoone remondist, mis võimaldab koguduse liikmetel oma valimisõigust kasutada koguduse maja saalis toimuva jumalateenistuse järel või nädala sees koguduse kantseleis (Kauba tn 5 hoovimajas). Neil koguduse liikmetel, kes ei saa mingil põhjusel valima tulla, on võimalik tellida valimiskast koju, andes sellest soovist teada koguduse telefonil 45 36560.

Senine koguduse nõukogu on otsustanud valida uue nõukogu 15-liikmelisena. Koguduse nõukogu liikmekandidaatide nimekirjaga on võimalik tutvuda enne valimisperioodi, aga ka selle ajal koguduse kantseleis või koguduse kodulehel. Igal koguduse täiskogu liikmel on valimistel viis häält, mis tähendab, et ta saab anda oma toetuse viie ülesseatud kandidaadi heaks.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)