Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaare Laurentiuse kirik läheb remonti

06.01.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Tänasest kuni jaanipäevani Kuressaare Laurentiuse kirikus enam teenistusi ei peeta, sest kirikus alustatakse ulatuslike remonditöödega. Teenistusi peetakse kiriku remondi ajal koguduse pastoraadimajas Kauba tänaval.
 

Riigieelarvest saab kirik tänavu kaks miljonit krooni ja Kuressaare linnavalitsuselt 200 000 krooni, selle raha eest tahetakse kiriku pikihoone seinu viimistleda, altariruumi seinad ja lae korda teha ning elektrisüsteemi kaasajastada. Lõpetamist ootab ka oreli rõdu põranda restaureerimine.

“Algselt lootsime riigieelarvest saada viis miljonit krooni, kuid säästurežiimiga peame meiegi arvestama. Oluline oleks kiriku põrand korda saada enne, kui Saueri oreli tagasi toome, sest põrandatööga kaasneb palju tolmu ja see pole orelile hea,” ütles Meie Maale Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan.
 

Põrand, mille alla tuleb ka küttetorustik, ehitamine maksab 1,2 miljonit krooni. Pinkide restaureerimisega kaasneb samuti palju tolmu. Need pluss ventilatsioonisüsteemi kirikusse rajamine on vaja enne ära teha, kui Saueri orel remondituna tagasi tuua.

“Nende tööde jaoks on natuke palju raha puudu, jaanuarikuu jooksul on vaja kokku leppida, kes milliseid riske võtab,” arvas Toplaan.

Täna tulevad restaureerimisfirma Rändmeister töömehed juba Saaremaale, et tööga Kuressaare Laurentiuse kirikus jätkata. Sama firma on kirikus ennegi töid teinud.

Toplaan ütles veel, et väga tore oleks, kui oreli sel aastal kirikusse üles saaks. Seda enam, et OÜ Kriisa Oreliehitus on nõus puuduolevat raha ootama ka järgmisel aastal.

Orelist on puudu veel vaid prospekt, millest üks osa on Tallinnas ja teine osa Kuressaares. “Orelist, mis praegu asub Rakveres Hardo Kriisa töökojas, ongi puudu vaid seesama prospekt. Kui see saab restaureeritud, saabki oreli Rakveres lõplikult kokku panna ja siis uuesti lahti võtta, et Kuressaarde tuua ja kirikusse üles panna,” rääkis kirikuõpetaja Toplaan.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)