Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaare kirik avatakse hiljemalt esimesel nelipühal

30.03.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kui Kuressaare Laurentiuse kirik aasta alguses põranda osalise remondi tõttu suleti, oli lootus kirikut taas kasutada alates eesseisvast ülestõusmispühast. Kuna kiriku põranda alt leiti aga vana põrand ja ajaloolised hauaplaadid, lükkub Kuressaare vanima kiriku taasavamine maikuu keskele.

Pärast vana põranda ja täitepinnase eemaldamist tuli 40–60 cm sügavuselt välja 18. sajandi algusest pärinev ja hauaplaatidest koosnev dolomiitpõrand. Kolmes kohas satuti veel varasema, 17. sajandi algusest pärineva kivipõranda fragmentidele. Lisaks leiti kooriruumi eest kolm paekiviseintega hauakambrit ja pikihoone põhjaküljelt nn vana käärkambri esisest alkoovist võlvitud keldriruum. Selles olukorras tuli asjaosalistel otsustada, kuidas edasi toimida.
Muinsuskaitseameti kooskõlastamise komisjon arutas Kuressaare kiriku pikihoone põranda alt leitud haua- ja põrandaplaatide eksponeerimise ja säilitamise küsimust 7. veebruaril toimunud koosolekul. Siis arvati, et kuna kiriku pikihoone läänepoolne põrandaosa on avamata ja läbi uurimata, siis ei ole teada, kas ja millisel hulgal võib põranda alt veel haua- ja põrandaplaate välja tulla.

Edasi loe ajalehest Saarte Hääl.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)