Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kunstnik Raul Meel tegi kirikule kunstiannetuse

13.04.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Raul Meel andis Eesti Evangeelse Luterlikule Kirikule kingitud kolmeosalise teose „Trinitatis“ (1999) üle kristlastele olulisel Vaiksel nädalal, mil eriliselt mõeldakse Jeesuse reetmisele ja salgamisele Suurel Neljapäeval ja ristilöömisele Suurel Reedel. Kolmel pildil kasutab kunstnik Kristuse kannatusi ilmestavat okaskrooni motiivi. 2000. aastal Makedoonias Bitola 3. graafikatriennaalil valiti „Trinitatis“ kataloogi ja plakati tunnuspildiks. Selle näituse põhiteemaks oli „2000 aastat ristiusku“.

Oma pilte üle andes kinnitas Raul Meel: „Imestan iga päev, kuidas on võimalik, et inimesest, kes ei ole päevagi kunsti õppinud, on saanud kunstnik. Selle üle imestan jätkuvalt ja see on pannud mind mõtlema religioonile. Olen religioosne inimene. Arvan, et selleni jõuavad ühel hetkel kõik kunstnikud.“

Peapiiskop Andres Põder tänas kunstnikku kingituse eest öeldes: „Kirik ja kunst on lähedalt seotud – kunst toob esile religioosseid teemasid ja kirik väljendab neid kunsti kaudu. Mul on hea meel, et kiriku keskust rikastab eesti kaasaegse tuntud kunstniku sügava vaimuliku sisuga teos“.

Raul Meele pilte eksponeeritakse alates järgmisest nädalast konsistooriumi hoones Toompeal.

Fotosid vt: http://www.eelk.ee/eelk_uudised/uudis.php?id=263

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)