Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kunstnik koob Hageri kirikule vaipade sarja

11.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Hageri kirik Raplamaal saab viieteistkümnest gobeläänist koosneva liturgiliste kirikuvaipade sarja, mille kavandamine ja kudumine nõuab vaibakunstnik Ehalill Hallistelt 2000 töötundi.

Kunstnik töötab Hageri kiriku heaks tasuta, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Viie liturgilise värvi – rohelise, valge, lilla, punase ja musta põhitooniga vaibad kantslile, altarile ja kõnetoolile valmivad Hageri koguduse tellimusel. Vaibakunstnik Ehalill Halliste on viieteistkümnest vaibast üheksa kogudusele juba üle andnud. Vaipade kudumisele eelnes põhjalik kavandamine. 

“Pehme materjali lõngaga gobeläänpõime tegemine tahab ikka täpset kavandit ja täpset alusjoonist, sest muidu võib see asi käest ära minna ja selle sõnumi kontuurid ähmastuda,” ütles Halliste.

Liturgilistel tekstiilidel on kirikus täita oma roll ja need peavad sobima interjööriga. Kõigele vaatamata üllatab kunstnik julge värvikasutusega.

“Rõõmu tuleb ka väljendada, sest kiriku institutsioon on ju ikka loodud inimest toetama. Meil on nii tore kokkulepe õpetaja Jüri Vallsaluga. Ma ütlesin, et panen ikka värvi ka, ja ta ütles: pane jah värvi, minule värv meeldib!” rääkis kunstnik.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)