Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kümme aastat Rootsi-Mihkli kogudust teeninud

12.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Rootsi-Mihkli koguduses teenitud aega peab õpetaja Göransson väga huvitavaks.  Tiiu PikkurPatrik Göransson pälvis EELK aukirja Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse ülesehitamise eest ning suhete arendamise eest Eesti rannarootsi kogukonnaga.
Suvel täitus õpetaja Göranssonil 10 aastat Rootsi-Mihkli koguduse hingekarjase ametis. Kogudus ei ole suur, kuid selles on õpetaja meelest oma võlu. Kõik on omavahel tuttavad, õhkkond on kodune. Kõige armsamad on vanad koguduseliikmed, kellega koos olla on meeldiv ja seda tahaks õpetaja teha rohkem. Lisaks õpetajatööle tutvustab ta sageli turistidele kirikut ja muuseumi.
Üks suur töö on ka Naissaare kiriku taastamine. Õpetaja loodab, et ükskord koidab hetk, kui kirik saarel saab taas pühitsetud. Tulevikus on seal ka oma kogudus olemas, sest tühi saar on okupatsiooni jälg, millest tuleb lahti saada.
Tallinna toomkiriku abiõpetajana on Patrik Göransson teeninud juba aastaid ja viimastel aastatel on lisandunud ka Tallinna abipraosti amet. Ta hoiab sidet rannarootslastega au sees – teda võib näha teenimas nii Noarootsis kui Vormsi saarel ja mujal, kus rannarootslased ajalooliselt paiknenud on.
Göranssoni noorpõlveunistus saada sõjaväelaseks on täitunud Eestis elades. Siin läbis ta kaitseväekaplanite kursused ja sai Rootsi Kuningriigi reservkaplaniks.
Lääne-Rootsist pärit Göranssonil tekkis side Eestiga kodukoguduse Uddewalla ja Jõhvi koguduse sõprussidemete kaudu. Õppinud nii Göteborgi kui Uppsala ülikoolis teoloogiat, sai ta võimaluse olla praktikal Jõhvi koguduses. Pärast mõneaastast Rootsis teenimist asus ta heal meelel Tallinna tööle.
2007. aastal valiti õpetaja Göransson EELK aasta vaimulikuks.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)