Esileht » Uudis » Esileht »

Kümme aastat kui üks päev

02.11.2010 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Armulauda jagab ametist lahkuv õpetaja Ants Tooming.  Rita PuidetUsupuhastuspüha jumalateenistus Kolga-Jaani kirikus oli tundeküllane ja eriline – kogudus saatis ülikoolilinna kristlikku mõtteviisi jagama oma organisti Mari ja õpetaja Ants Toominga.
Kümne ja poole teenimisaastaga said Toomingad Kolga-Jaanis omainimesteks ning nii mõnigi kooriliige tunnistas enne jumalateenistust, et pisarad tulevad silma. Ants Toomingat tunnustati eelkõige kui head õpetajat, aga ka kui toredat, abivalmis inimest.
Proua Milvi Ehasalu võttis teenitud aastad mõne lausega kokku: «Kui õpetaja siia tööle tuli, ei olnud see kõige kergem valik. Aga ta on andnud inimestele väga palju, ja abikaasa Mari on õpetanud meile ilusaid laule.» Et armastus on vastastikune, õhkus sel pärastlõunal igast öeldud lausest.
Oma teenistuskohustustega seotud viimast jutlust alustas armastatud õpetaja tunnistusega, et iga kord siinsesse kirikusse astudes on ta mõelnud Ülemlaulu ridadele: «Vaata, sa oled ilus, mu kullake, vaata, sa oled ilus!» (4:1). Mis südamest tuleb, see ka südamesse läheb. Tunnistust sellest andis kirikutäis rahvast ja rohke arv eri eas armulaualisi.
Tänujumalateenistusel teenisid kaasa praost Marko Tiitus, õpetajad Arho Tuhkru ja Tarmo Kulmar ning algavast esmaspäevast kogudust teenima asunud õpetaja Peeter Parts. Kogu jumalateenistust jäi kandma tunne ja mõte, et aastad Kolga-Jaanis on olnud täis õnnistust, et siin on säilinud tugev usujõud, mida uues teenimispaigas Tartu Peetri koguduses edasi anda. Vaimuväge lisas jumalateenistusele koguduse segakoori laul, koori juhatas muidugi Mari Tooming.
Kõik need aastad õpetajaga koos kogudust juhtinud esimehe Hovard Nurme sõnul on tegu ilusa ajaga, mis möödus kui üks päev, viitas ta pühakirjale (2Pt 3:8). Ka ütles ta «täie mõistuse juures» tundvat heameelt, et Ants Toomingat ootavad uued väljakutsed, ja kogudus koos vallarahvaga jätkab lahkuva õpetaja tööd.
Edasiminekut ja jätkuvat koostööd kogudusega lubas oma tänukõnes ka vallavanem Kalevi Kaur, kes rõhutas õpetaja inimlikku külge: tal oli alati aega peatuda ja küsida, kuidas läheb. Õnnitlusi ja tänu tõid Kolga-Jaani ja Leie põhikool, Villem Reimani Kolleegium, Eesti Üliõpilaste Selts ja paljud sõbrad.
Peatselt on Kolga-Jaani koguduses taas märgiline päev – 21. novembri jumalateenistusel seab peapiiskop Andres Põder koguduse uueks õpetajaks Peeter Partsi. Uut õpetajat, aga ka igat algavat päeva võiks vastu võtta õpetaja Ants Toominga sõnadega: «Kutsun ohverdama südant ja järgima Kristust. Ilma Issandata pole lootust.»
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)