Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Külaskäik Stockholmi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Johannes Kõpu kalmul Urmas Tamm (vasakult), Mart Rannut, Tiit Salumäe, Toomas Nigola, Jaan Bärenson, Helle Aan, Rootsi praostkonna praost Ingo-Tiit Jaago, Mati Soode, Kaljo Johanson ja Eenok Palm. Foto: Urmas Tamm

Eesti Piibliseltsi juhatus ja nõukogu külastasid maikuus Rootsi kuningriiki, et mineviku eest tänulik olles tulevikuplaane teha.
Stockholmis käidi Eesti Majas, kohtuti õpetaja Ingo-Tiit Jaagoga ning Eesti Päevalehe toimetuse töötajatega. Eeskätt uuriti 1968. aasta piiblitõlke, selle saamisloo, levitamise ja mõjuga seotud mälestusi. Põhjus niisuguseks huviks on väga aktuaalne – tänavu möödub selle paljudele armsaks saanud piiblitõlke ilmumisest 20 aastat.
Oluline oli ka külaskäik Stockholmi Metsakalmistule, kus mõningase otsimise järel leiti üles keeleuuendaja Johannes Aaviku haud ning seejärel ka piiskop Johan Kõpu puhkease. Mõlema haua juurde asetati Eestist kaasatoodud kimp ning peeti mälestuspalvus. Keeleteadlane Mart Rannut kõneles Johannes Aaviku haual tema elust ja panusest.
Kuid reis polnud ette võetud vaid mälestamiseks ja minevikku vaatamiseks. Reisilaeva konverentsiruumides peeti üheskoos aru piibliseltsi edasise töö kujundamise üle. Rõõm oli tõdeda, et Piibli tagavarad on laos kokku kuivamas ning mõnes köites Piiblit enam saada polegi. Uute trükkimine on aga kavas ning nii jääb üle vaid palvetada, et lisanduv piiblitagavara leiab sama usinat tarvitamist kui senine.
Toomas Nigola