Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Külalisena sinodil

09.03.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Ida-Harju sinodi muljed said kokku üheks suureks emotsioonide tulvaks. Kuivade numbrite asemele, mida paberil jagati, astusid reaalsed inimesed koos koguduste rõõmude ja muredega.
Kui iga koguduse esindaja oli oma koguduse 2004. aasta elu ja olemist tutvustanud ja arvandmed lahti rääkinud, sain elava pildi praostkonnast, kus osatakse koos osaduses olla ja üksteise muredest hoolida.
Tõesti, koguduse elu ei ole vaid pühapäevased jumalateenistused. See on elu, kus hoolega jälgitakse, kas liikmeannetajate arv suurenes või vähenes, kas pühapäevakool, leerikool ja noortetöö toimivad, kas muusikatöö edeneb soovitud suunas. Sest iga inimene on tähtis ja iga inimese panus on tähtis. Ja tähtis on seegi, et kirikuõpetaja sai lapse ning koguduse töötegija sai mehele.
Vaimulikul on suur õnn teha oma tööd, kui tal on võimalik öelda: minu koguduste inimestes on suur hingerikkus; lähen hea meelega ise nende kodudesse, kui nad ei saa külma või lume pärast kirikusse tulla. Ja lootust jätkub kindlasti sinna kogudusse, kus vaimulik ütleb: mul on armas kogudus, ma tahan nendega kindlasti jätkata.
Sõnavõttudest kumas läbi, et palju sõltub kogudustes sellest, kas osatakse toime tulla praktiliste asjadega. Suhted kohaliku omavalitsusega, muinsuskaitseametiga või sõpruskogudustega on olulised võtmed igapäevaelu korraldamisel. Kui maised asjad aitavad kaasa usuasjadele, mitte vastupidi (praost Jaanus Jalakase ütlus sinodil), on lootust korda saada nii kiriku katus, orel, elektrisüsteem kui ka tualett. Või osta uus vaip ning värvida kirikupingid ja tornikiiver.
Olen väga tänulik Ida-Harju praostkonna rahvale, et sain sellel külmal talvepäeval koos nendega olla. Südamesoojust sellest päevast ulatub minuni veel tänagi. Saatma jäi mind Marko Tiituse öeldu oma lahkumise kohta Juuru kogudusest: «Olen kade oma järeltulijale, kes saab teha Juurus ilusat ja tähelepanuväärset tööd.»
Minu arvamus on, et Ida-Harju praostkonnas tehakse ilusat ja tähelepanuväärset tööd igas koguduses.
Anneli Kalus, Eesti Kiriku levijuht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)