Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuidas me lastepäeval vihmast pääsesime

08.06.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

26. mail toimus Lihulas Lääne praostkonna lastepäev teemal «Kuidas ma pääsen…»

Lastepäeval osalenud 40 lapse koostöös valmis suur kangamaal.

Lastepäeval osalenud 40 lapse koostöös valmis suur kangamaal.

Hommikul pani äikeseline ilm lastetöötegijate usu ja kannatlikkuse tõsiselt proovile. Lastevanemad tõid veidi murelikultki oma võsukesed ladiseva vihma käes kogunemispunktidesse, kust ühiselt Lihula poole sõitma asuti. Palvele vastu tulles selgines taevas ürituse alguseks, kui kaunist Lihula kirikust õpetaja Kaido Saagi tervitussõnade saatel rühmade kaupa teekonda alustati.

Lapsed said skaudijuhtide käe all oma ronimisoskust proovile panna, piibli- ja muinaslugusid kuulata, bändi saatel laulmist õppida, batuudil hüpata ning mitmesuguseid mänge mängida. Üheskoos valmistati suur kangamaal, mida soovisid värvida ka lähiümbruses peetud Lihula laadal viibinud lapsed.

Väga populaarseks kujunes jalgpallimäng, millest osavõtjatel vanust 6–20 eluaastat. Päeva lõpuks sai tegevuste kaudu selgeks, et kuigi vihmast õnnestus pääseda, on taevasse pääsemisega keerulisemad lood ning omal jõul sinna saada ei õnnestugi.

Lastepäeval osales 40 last Läänemaa kogudustest ning alati elurõõmus grupp lastetöötegijaid. Lääne praostkonnas on aasta aega tegutsenud laste- ja noorsootöö toimkond eesotsas Lehte Jõe ja Lembit Tammsaluga. Toimkonda kuuluvad erinevate koguduste laste- ja noortejuhid, kes korraldavad praostkonna lastele ja noortele ühisüritusi (muu hulgas kord aastas noortelaager ja lastepäev) ning koostavad praostkonna laste- ja noorsootöö arengukava.

Lihula lastepäeva hea kordamineku eest tänab toimkond ennekõike meie taevast Isa. Üritusele panid oma õla alla ka Lihula vallavalitsus, Haapsalu autobaas ning Laste- ja Noorsootöö Ühendus.

Teele Tiks,

,

Ridala koguduse pühapäevakooliõpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)