Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kui töö väärtust ei mõõdeta palgas

10.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Pikki aastaid on Koeru koguduses vabatahtlikuna hoidnud rahaasju korras Õilme Liin.  Elve BenderKoeru koguduses on ülesanded vabatahtlike vahel ära jagatud. Mitmed tublid töötegijad on esitatud ka tänavu konsistooriumile EELK tänukirja saamiseks.
Koeru koguduse abiõpetaja Elve Bender kinnitab, et ei kujutaks koguduse igapäevaelu vabatahtliketa ette. Peale õpetaja ja organisti ongi kõik vabatahtlikud, kinnitab ta.
Need on inimesed, kes peavad endastmõistetavaks, et oma panuse eest koguduseellu rahas mõõdetavat tasu ei saa. Palk ei pea ega olegi alati raha, tõrjub Bender tavatähendust töötasust.
Oluline on motivatsioon. Mis paneb inimesed oma vabast tahtest ja ajast kogudusetöös osalema? Eakamatele, kel lapsed suured ja kodust läinud ning igapäevast seotust ametitööga enam pole, on vahelduseks aeg-ajalt kodust välja tulla.
Milline osa on vaimulikul, kuidas saab ta innustada? Elve Benderi meelest on kõige tulemuslikum ise kõiges kaasa lüüa. Samas tuleks hoiduda hoiakust, et pastor üksi toimetab.
Väga hea tööga on silma jäänud ja ka EELK aukirjaga ülekirikulise kiituse pälvinud Õilme Liin. Majandi ja valla pearaamatupidaja ameti kõrvalt on ta aastaid hoidnud korras koguduse rahaasjad. Lisaks täitnud sekretäri tööülesandeid ning olnud selleks armsaks inimeseks kantseleis, kes tulija vastu võtab ja muret lahendada aitab.
Õilme Liin on endale ka järeltulija koolitanud, Klaarika Johanson on valmis teatepulka üle võtma. Õilme abikaasa Vambola on aastaid kellamehe ametit pidanud.
Elle Treteri töö on seotud taaskasutuskeskusega. Lisaks Soomest saabunud kraamile aidatakse siit uuele eluringile ka kohalikku päritolu esemeid, riietest mööbli ja raamatuteni välja.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)