Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kui otsustad suvel sõita Tamperesse

07.07.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Tampere linn muutus mulle omaseks pärast seda, kui kolm kuud Karkkus piiblikursusel olin. 40-50 km pikkune vahemaa kahe paiga vahel on Soome mõistes aga väga lähedal. Käisin nüüd suvel uuesti tuttavaid kohti üle vaatamas.
Ja kogemas midagi eriti suvist. Ja see on Näsijärve kaldal asuv Särkänniemi rohkete atraktsioonide ja näitustega vabaajapark. Pargi territooriumil asub üks silmatorkavamaid Tampere linna sümboleid – 168 m kõrgune Näsinneula vaatetorn, mis on Soome kõrgem vabalt seisev ehitis. Torni vaateplatvormilt, kuhu viib üles kiirlift, on kogu linn peopesal. Ka minu eriline lemmik – Tampere toomkirik. Rahvusromantilises stiilis ehitatud toomkirik valmis 1907. aastal. Pühakoja seinu katavad freskod, mille on maalinud kunstnik Hugo Simberg. Altari kõrval rõdul on kunstnik seinale maalinud “Haavatud ingli”, mis maalina on Helsingi Ateneumi kunstimuuseumis ja tunnistatud soomlaste poolt armastatuimaks kunstiteoseks. Kui kunstilainel jätkata, siis vanematel on sel ajal, kui lapsed pargis lõbutsevad, võimalus minna vaatama Sara Hildeni kunstimuuseumi uut väljapanekut modernismi klassikast.
Särkänniemi lõbustuspark kannab Soome suurima ja mitmekülgsema elamuspargi nimetust. Hästi liigendatud, ka rahvarohkusele vaatamata jätkub kõigile vaba ruumi ja atraktsioonidele pääsemise järjekord ei ole pikk. Kõige lustlikumad on veeatraktsioonid; lõbustuspargis ei puudu kõige tavalisemad karussellid suurematele ja väiksematele ja mõistagi „ameerika mäed““. Aga lisaks sellele veel oma ala Angry Birds`i fännidele, Koeramäe lastesõbralik loomaaed. Delfinaariumis annavad etendust teadagi delfiinid, Akvaariumis saab näha üsna eksootilisi kalu ja Planetaariumis maailmaruumi avarust. Saab süüa ja juua ja jalgu puhata, varjus ja päikesepaistes.
Üks päev Särkänniemis, mis suviti on avatud 12-19ni, ei anna piisavat ülevaadet kogu lõbustuspargi rikkusest. Kindlasti tuleks varuda selle jaoks ka teine päev. Lähem info www.sarkanniemi.fi
Sirje Semm

Pildigalerii:

DSC02912

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)