Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Kristuse õpetuse järgi elades

25.02.2004 | | Rubriik: Arvamus, Teoloogilist

Rikkad ja vaesed on alati olnud. On harjutud mõtlema, et oma tublidusega võib igaüks haljale oksale jõuda.
Nüüd, kui maailmakapital on ostnud meie majanduse ja seda järjest tootlikuma tehnikaga käigus hoiab, muutub järjest suurem hulk inimesi liigseks. Isegi mudilastel on vabas Eestis omavahelise jutu teemaks vanemate hirm töökohta kaotada, harvemini töö leidmine.
Jumalata haige rahvas
Piibel ei räägi toimetulekust ega ülearustest inimestest. Igal inimesel on ja saab ka tulevikus olema oma müstiline, jumalik tähendus.
Targad vaatavadki praegu primitiivrahvaste poole, kes austavad loodust ja hoiavad sidet vaimumaailmaga ega osale tarbimishulluses. Väheusutav, et meie juhid meid tagasi naturaalmajanduse juurde viiksid, aga see on küll igaühe valida, kas võtame väärtushinnangud Piiblist või rahamaailma reklaamidest.
Kõige rohkem kurvastab see, kui kristlik maailm püüab sobituda maailmameelse filosoofia mõistete süsteemi. Umbes nii, et me ei saa selles või teises küsimuses Kristust järgida, sest elame postmodernismi ajastul. Jumalata haige rahvas on leppinud sellega, et igaühel on õigus vastavalt oma rikutuse astmele ja need õigused on kõik ühtviisi head.
Selle haiguse sümptomid on võõrandumine, depressioon, stress, seks lahus terviklikust inimsuhtest jms. Vaimsest kitsikusest otsitakse abi ja kaastunnet ilmalike psühhiaatrite õpetustest ja kõiksugu vaimsete õpetustega äri tegevatelt õpetajatelt. Ka Eesti Kirik on toimetulekuõpetusi pakkunud Kristusest mööda minnes.
Kristust järgida
Tahan tänada õpetaja Jüri Raudseppa, kes Raadio 7s ümbritsevat elu kristlase positsioonilt mõtestab ja asju õigete nimedega nimetab. Iga õpetaja peaks selle eest hea seisma, et Kristuse õpetus tema karjukese meeltes ja mõtetes maailmameelse hämaga ei seguneks.
Jumalast mulle antud osaga on patt nuriseda. See ei välista kaastunnet ligimese suhtes, kes eluraskustele alla on jäänud. Kahju on inimestest, kes end rikkamatega võrdlevad ja oma elujärje pärast alaväärsust tunnevad.
Toimetulek ei olene maise rikkuse hulgast. Vaadake meie kõrgepalgalisi tegelasi. Kui tihti ilmneb, et nad ei tule toime, püüavad välja petta ja varastada isegi orbude ja vanurite tagant! Meie osa on maailma mõtteviisiga mitte seguneda ja Kristust järgida.
Evi Sepp

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)