Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kristlikud väärtused poliitikas

18.09.2013 | | Rubriik: Ühiskond

Tallinnas toimus konverents kristliku demokraatia rollist 21. sajandil.

Reedel, 13. septembril toimus Tallinnas konverents, kus räägiti kristliku demokraatia rollist 21. sajandil, tuginedes Eesti, Põhjamaade ja Saksa partner­erakondade kristlikel väärtustel põhinevale poliitikale.
Konverentsil esinesid Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop Andres Põder, liikmeskirikute juhid, kaitseminister Urmas Reinsalu, regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam, Tartu ülikooli professor dr Tõnu Lehtsaar jt. Konverentsi esinejate hulgas oli ka külalisi Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Hollandist jm.
Peapiiskop Põder muretses väärtuste sekulaaristumise ja sekundaaristumise üle ühiskonnas. Ta ütles, et demokraatlik riik ei saa olla ilmalik ega vaimulik, riigile näo annavad ikka inimesed. «Peame olema head Kristuse tunnistajad ja küll me teeme siis ka head ilmalikku tööd.»
Urmas Reinsalu küsis, kas me tahame, et paari põlvkonna pärast on Jumal ikka rahva südames. Ta märkis, et Nõukogude okupatsioon muutis meie väärtushinnanguid ja me oleme selgelt Ida-Euroopa poolel. Reinsalu rõhutas ka, et riik peaks looma kogudustele suuremad võimalused hoolekandetöö tegemiseks.
Huvitava ettekande kristlasest ja infoühiskonnast tegi prof Tõnu Lehtsaar. Ta ütles, et infokanalite paljusus avab kristlastelegi uusi võimalusi, ja julgustas neid kasutama.
Konverentsi korraldasid European Christian Political Movement koostöös Konrad Adenaueri Fondi, IRLi kristliku ühenduse ja erakonnaga Eesti Kristlikud Demokraadid.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)