Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristliku sõnumi ja uudise levik internetis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EELK avalike suhete komisjoni viimasel koosolekul arutleti kristlike portaalide üle internetis.

Lisaks mitmele EELKga seotud portaalile on neid, mida haldavad EELK vaimulikud, aga ka muid portaale, mis levitavad kristlikku sõnumit ja uudiseid. Laiapõhjalise arutelu käigus leiti, et oluline on üksteise portaale tutvustada ja levitada infot kõigist kristlikest lehekülgedest internetis.

EELKga seotud kodulehed
EELK koduleht www.eelk.ee toimib aastast 1999. Algselt informatiivse funktsiooni jaoks loodud koduleht vajab uuendamist. Kodulehelt pääseb paroolidega ka siseringile mõeldud lehele.
Koduleht on 90 EELK kogudusel 166st, neljal praostkonnal ja 9 kiriklikul asutusel, lisaks veebiajakirjad, mida toimetavad kirikuga seotud inimesed.
EELK koduleht on uuenemisel ja saab olema enam teemakeskne. Kodulehele on üles seatud ka vaimulike leksikon, leitav aadressil http://www.eelk.ee/vaimulike_leksikon_veebis.php.
Eesti Kiriku koduleht www.eestikirik.ee tegi uuenduskuuri läbi augustis. Koduleht uueneb kord nädalas vastavalt paberlehe ilmumisele kolmapäeviti. Klikke on päevas on u 6000. Eesti Kirikul on ka oma Facebooki-konto.
Aastaseks on saanud sõltumatu koduleht www.kjt.ee (Kirik ja Teoloogia), mis igal reedel uuendab materjale, toimetuse koosseisus on kaheksa vabatahtlikku. Suunatud luterliku kiriku liikmetele, aga laiemalt kristlaskonnale ja avalikkusele. Peamiselt avaldatakse arvamusi ja artikleid, mõtteid ja jutlusi ning uudiseid enamasti saksa keeleruumist.
EELK vaimulike toimetatud on ka veebiajakiri www.meiekirik.ee (Meie Kirik).

Kasulik märgata
Eesti Kirikute Nõukogu koduleht www.ekn.ee uuenes sisu poolest 2011. aastal. Jaguneb kolme veergu: 1) uudised, läkitused ja seisukohad; 2) info liikmeskirikute kohta; 3) kirikukaja ja bännerite (linkide) veerg. Oleks hea, kui kirikukajas lseiaksid äramärkimist ka eelolevad sündmused, mitte ainult sündmuste kajastus.
Populaarsed on kristlikud portaalid http://kaev.net ja http://jumal.jesus.net/. Kaev on kommuunipõhine portaal, kuhu kasutajail on võimalus uudiseid lisada. Sisaldab pilte, uudiseid, arvamuslugusid. Kui kristlane kogeb midagi head, siis ta jagab seda – see on põhimõte.
Huvipakkuvad võiksid olla ka järgmised veebileheküljed: www.decivitate.ee, www.lasteleht.ee, www.uuseesti.ee.
Koosolekul oli arutelu all vaid osake rikkalikust netivaramust. Teame ju, et igal EKNi liikmeskirikul on oma koduleht, kust teed viivad edasi teistele lehekülgedele. Ja mitte-eestikeelne varamu on kordades rikkam. Eks igal ole oma lemmikud, kust infot ja teadmisi koguda. Aga ühe tähtsa lehekülje toon küll siinkohal ära, see on http://piibel.net/.
Koosolekul soovitati enam läbi mõelda netiturundust ja püüda kristlikel netilehekülgedel anda viiteid ka teistele kristlikele lehekülgedele. Nagu kohalolijad tõdesid: «Isiklikku usukogemust me veebist ei saa, aga seal leiduv võib olla valgustav ja abistav.»
Sirje Semm