Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristliku Kasvatuse uus number on kannatustemaatiline

13.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

 Kannatusajal trükivalgust näinud, selle aasta esimese Kristliku Kasvatuse numbri kirjutisi läbib kannatuse temaatika.
«Loodan südamest, et loetu aitab paremini mõista ja mõtestada nii enda kui teiste kannatusi ning õpetab elama täisväärtuslikku elu, mille hulka kuuluvad ka kannatused,» kirjutab vastutava toimetaja kt Kerstin Kask.
Kannatavast inimesest Vanas Testamendis kirjutab teoloogiadoktor Urmas Nõmmik. Ühest katkenud kevadest, mis viis traagilisse autoõnnetusse kaks lõpuklassi tüdrukut, kirjutab teoloogist pedagoog Joosep Tammo.
«Religioonil on lunastav potentsiaal kannatuses,» kinnitab teoloogiamagister Ergo Naab oma kirjutises inimeseksolemise raskest koormast. Eesti Kirikus toimetajana töötav pereterapeut Mari Paenurm püüab lugejatele ulatada võtit perekriisi lahendamiseks. «Kui vaadata inimese elukaart, siis see on põimitud kriisidega, mis meie elu eri etappidel selle loomuliku osana kaasas käivad,» väidab Paenurm.
Töötust ja peresuhteid puudutab õpetaja Elve Benderi küsitlus, mille ta viis läbi üle 40aastaste Koeru naiste seas. «Tihti tundub inimestele elus esinev kurjus liiga suur, et saaks eeldada Jumala olemasolu,» refereerib Tartu Treffneri gümnaasiumi religiooniloo õpetaja Toomas Jürgenstein õpilaste seas tehtud küsitlust kannatuse mõistmisest.
Paljusid eestlasi vapustanud loost kirjutab Kristiina Aavakivi. Arstide ja Jumala abiga üliraske haiguse seljatanud naine tunnistab: «Selleks, et jõuda Jumala juurde, pidin surmale silma vaatama.»
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)