Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kristlik Televisioon käis Tartu Teoloogia Akadeemias

13.02.2002 | | Rubriik: Uudised

Tartu Teoloogia Akadeemiat (TTA) külastas Eesti Kristlik Televisioon (EKTV) eesmärgiga arendada ühist õppetööd ja tagada haritud järelkasvu.
Seoses sellega pidas Tartus loengu hollandlane Hans Soest, kes korraldas üliõpilastele teleprogrammi valmistamise algkursuse. EKTV direktor Peeter Võsu näeb TTAs partnerit, kelle tudengid on potentsiaalsed tulevased töötegijad. «Meie jaoks on oluline, et Eestis oleks kristlasi, kes suudaksid televisioonis kaastööd teha,» sõnas Võsu.
Eelnevalt on TTA meediaüliõpilased saanud koolitust Tallinnas, kus lisaks teoreetilisele osale tuli läbida praktiline pool. Üliõpilased pidid koostama näidisuudisloo, mis sisaldas diktoriteksti ja intervjuud.
Koostöö akadeemia ja televisiooni vahel tingis vajadus haritud kristlike meediatöötajate järele, kes vahendaksid Lõuna-Eesti uudiseid ja sündmusi. Praegu on kristlik televisioon keskendunud rohkem Põhja-Eestile, kuna Lõuna-Eestis ei leidu kaastöötajaid.
1991. aastal loodud EKTV tähtsaim regulaarne saatesari on ETV kanalil Kirikuelu kroonika, mis annab ülevaate olulisematest sündmustest kristlikes kogudustes ja organisatsioonides.
TTA õppeprorektor Siimon Haamer tõdeb, et kristlik televisioon on huvitatud järelkasvust, kes on haritud nii teoloogia kui ka meedia vallas, seetõttu arendataksegi ühist koostööd. «Kõik kristlikud meediaväljaanded vajavad selliseid töötegijaid,» nentis Haamer. TTA meediaosakonnas õpib 11 üliõpilast.
Kevadel on oodata veel kahte EKTV koolitussessiooni, sedakorda juba Tallinnas. Lisaks on TTA koostöösuhetes Tartu Pereraadio ja ajalehega Eesti Kirik.
Eesti kristlikul meediamaastikul tegutsevad erinevate kirikute ja konfessioonide väljaanded, Eesti Luterliku Tunni Teenistus, Raadio 7, pereraadiote võrk ja Eesti Kirikute Nõukogu egiidi all saated ETVs ja Eesti Raadios.
Erle Iher

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)