Esileht » Online » Online artiklid »

Kristlik lastelaager Püha koguduse õuel

15.08.2013 | | Rubriik: Online artiklid

“Jah, suvevaheaeg oli õnnekombel pikk. Kalle arvates oli see kõigist kunagi väljamõeldud asjadest kõige parem. Päris imelik, kuidas täiskasvanud olid selle peale tulnud.“ (A. Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu“).

Kuigi viimastel päevadel on olnud ilma poolest juba tunda sügise hõngu, kestab veel suvi ja kestab lastel õnnekombel pikk suvevaheaeg.
Suvevaheaeg on aeg erinevateks laagriteks. Saarte praostkonnal on tavaks korraldada Saaremaa lastele 2 suvelaagrit – Lääne-Saaremaa koguduste lapsed on juba oma laagrit nautida saanud, Ida-Saaremaa kristlik lastelaager toimub 19.–21. augustil Püha koguduse laagrikeskuses.

Mida kujutab endast üks kristlik lastelaager? Sinna on kokku võetud kõik see, mis on pühapäevakooli sisuks – lastepärased palvused, mängud, laulud, meisterdamised, Piibli tutvustamine lastele sobivas vormis. Seekord on plaanis ka üks n-ö kirikuseiklus Püha iidses kirikus – see on viis, kuidas lastele tutvustada kirikut kõigi viie meele abil. Samas on tegemist ikkagi laagriga, see tähendab, et omal kohal on matkad, spordivõistlused, lõkkeõhtu, ilusa ilma korral on enamus tegevust väljas.

Edasi loe Meie Maast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)