Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristlik Kasvatus kirjutab kirikute algatusest

07.11.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Ajakirja Kristlik Kasvatus uus number pakub artikleid kristlikust haridusest ja kasvatusest, sõna saavad erinevate kirikute esindajad.

«Selle asemel, et kurta riiklike haridusasutuste puudujääkide üle laste usulisel harimisel, on aktiivsed kirikuinimesed loonud õpikeskkondi, kus antakse haridust kristlikele põhimõtetele ja väärtustele tuginedes,» kirjutab juhtkirjas ajakirja kolleegiumi liige Lii Lilleoja, nimetades, et uuest numbrist saab lugeda kirikute initsiatiivist alus-, põhi- ja huvihariduse andmisel.
Dr Olga Schihalejev annab ülevaate kristlikest koolidest postkristlikus Euroopas, märkides, et sarnaselt mitme teise riigi praktikaga vajaks ka Eesti organisatsiooni, mis ühendaks kristlikke koole, sest neid tekib meil aina juurde.
Kristlikust usust hariduses kirjutav kiriku- ja kooliõpetaja Matthias Burghardt tõrjub süüdistuse, nagu võiks konfessionaalne kool viia getostumisse. See on hea alternatiiv, kinnitab autor, rõõmustades, et lisaks katoliku kirikule on ka luterlik kirik oma koolide loomisel aktiveerunud.
Lähemalt saab lugeda Tartu katoliku hariduskeskusest, Tallinna toomkoolist, Tartu kristlikust põhikoolist, loodavast Tartu Peetri koolist, Tallinna Toompea Kaarli koguduse lasteaiast Kaarlike, Eliisabeti kristlikust huvikoolist Pärnus, Elupuu koolist Võrus ning Tallinnas tegutsevast stuudiost Loov Impulss, mis koondab kristlastest tantsu-, muusika-, kunsti- ning keelehuvilisi.
Otsekui lõppsõnaks kujuneb ajakirja viimane artikkel, kus haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaspetsialist Tiina Peterson kirjutab kristlike õppeasutuste rollist Eestis, kinnitades, et «kristlikel väärtustel põhinev kasvatus muudab lasteaia ja kooli ilusamaks». Autori sõnul on kristlikel õppeasutustel täita Eesti teaduses oluline roll.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)