Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kristlasena piirile teenima

15.01.2003 | | Rubriik: Uudised

Kolmekuningapäeva õhtul ristiti Narva Aleksandri suurkirikus 47 piirivalve ajateenijat.
Möödunud aasta sügisest on piirivalve õppekeskuses Narva-Jõesuus kaplaniametis nooremleitnant õpetaja Gustav Kutsar. Õppekeskuses on praegu 161 ajateenijat, kes 6 kuu jooksul saavad vajaliku ettevalmistuse, et siis minna kaheks kuuks piirile.
Esimesel advendil õppekeskuses alanud leerikursusele registreerus 72 noormeest, neist osa vabakuulajana. Et aga ristitud oli vaid 18 poissi, tuli noormehed ristida. Piirivalveamet on kuulutanud Aleksandri kiriku oma kodukirikuks. Piirivalve 80. aastapäeva pidustustel 2. novembril piirilinnas Narvas pühitseti kirikus 13 piirivalve lippu. Nii oli loomulik seegi, et ristimistalitus Aleksandri kirikus toimetati.
Väärt üritus
Kolmekuningapäeva õhtul kogunesid suurkiriku valgustatud altari ette noormehed ja ristimist läbi viinud Kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Tõnis Nõmmik, Viru praost Avo Kiir, õpetaja Villu Jürjo ja Gustav Kutsar.
Ristitavate suure arvu kohta arvas Kutsar, et noormehed väärtustavad perekondlikke traditsioone ja perekonda üldse. Ristimise sakrament annab edaspidi õiguse saada leeritatud ja paluda kiriklikku laulatust. Leeripüha toimub juba varsti, sest poisid on õppekeskusest lahkumas.
Ristimispüha pidas oluliseks ka peakaplan Tõnis Nõmmik: «See oli väärt üritus ja näitab, et kaplan Gustav Kutsar sobib nende noortega ja oskab hästi kontakti leida. Poisid olid ristimisele tulnud vabatahtlikult, üks neist otsustas küll pool tundi enne ümber, see on tema õigus. Siiski jätkab ta leeritundides käimist. Suur ristimisteenistus oli hästi korraldatud.»
Veebruarist ootab praegu veel spetsialiseeruvaid ja lisaeriala omandavaid ajateenijad ees kaks kuud teenistust piiril.
Rita Pokk

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)