Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kristjan Luhamets: moraal ei ole «üldinimlik», vaid usu küsimus

18.03.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Traditsioonilise pere kaitsmine on ka seksuaalvähemustesse kuulujate huvides, kirjutab luterikiriku Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja Kristjan Luhamets Postimehe arvamusportaalis.

Kui lugesin 14. märtsi Postimehe arvamusportaali, jäi Ivi Anna Massost kahjuks mulje kui homoaktivistist, kes küsib: «Miks me peame olema selles küsimuses kuskil eelmistes sajandites?»

Selle küsimusega püüab haritud inimene alavääristada kõiki neid, kes tema arvamusega nõus ei ole. Millises sajandis siis Masso olla sooviks? Küllap tuleb seda tema enda käest küsida.

Näiteks 3500 aastat tagasi oli olemas kõik see ja rohkemgi veel, mille poole praegu sallivuse sildi all püüeldakse. Tõsi, ka tollases ühiskonnas leidus «sallimatuid». Näiteks Mooses oli tollases mõistes veelgi tagurlikum kui tänapäeva allkirjakogujad. Tema ei uurinud inimeste arvamust, vaid kuulutas kohe Jumala tahet. No kas tõesti olid Moosese sõnad talle Jumala poolt ilmutatud?

Tänapäeval on sellesse uskujaid palju rohkem, võib-olla miljon korda rohkem kui Moosese kaasajal. Toona olid Moosese seisukohad äärmiselt revolutsioonilised ja teostusid alles pika aja jooksul. Ka Iisraeli rahvas ei rõõmustanud uusi korraldusi kuuldes.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)