Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristel Neitsov ordineeriti õpetajaks

18.05.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast, Uudised

Michael Schümers (vasakult), Merike Schümers-Paas, Andres Taul, Tõnis Nõmmik ja Kristel Neitsov. Tiiu PikkurE.E.L.K. peapiiskop Andres Taul ordineeris 8. mail Bonn-Friesdorfis Pauluse kirikus õpetajaks Kristel Neitsovi.
Assisteerisid Tõnis Nõmmik, Merike Schümers-Paas ja Michael Schümers, jutlustas Kristel Neitsov.
Kristel (37) on pärit Sindist, õppinud muusikat Georg Otsa nimelises muusikakoolis, muusikat ja teoloogiat usuteaduse instituudis. Kaitses 2008. a Tartu ülikoolis magistritöö Lutheri psalmilauludest. Töötas ajakirjanikuna Eesti Kirikus. Saksamaale kolis 2007 ja asus organistina teenima Bonni-Kölni eesti kogudust. Konsistooriumi eksami sooritas 2009. a suvel Münsteris.
Kristel Neitsov, kes asub teenima Bonni-Kölni ja Hamburgi kogudust, ütles: «Väikese Välis-Eesti luterliku kiriku ülesanded ei erine ülejäänud kirikust: tähtis on hoida oma koguduste liikmeid, aga samal ajal kutsuda kiriku juurde ka kaugemal olijaid. Eestikeelne kirikutöö Saksamaal pakub erinevaid võimalusi: ühelt poolt anda hingelist tuge kodumaalt kaugel olijaile, teisalt säilitada Eesti kiriku omanäolist liturgilist traditsiooni.»
Samas peeti ka Saksamaa praostkonna koosolek, kus esitas tagasiastumispalve praost Schümers-Paas, kes on ametis olnud ligi 10 aastat. Ta soovib mõneks aastaks tervise tõttu ametist tagasi tõmbuda. Praostikandidaadina nimetas peapiiskop Michael Schümersi (39), kes ka kinnitati. Ta on Spangelbergi piirkonna koguduste õpetaja, läbinud pastoraalseminari Usuteaduse Instituudis, on koos abikaasaga seni eesti kogudusi teeninud.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)