Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Korjandus Wittenbergi linnakiriku remondi heaks

07.11.2012 | | Rubriik: Uudised

6. detsembril 2011 tegi EELK konsistoorium otsuse korraldada aastatel 2012–2017 usupuhastuspühal ülekirikuline korjandus Wittenbergi linnakiriku remondi heaks. Nii tegigi peapiiskop Andres Põder kogudustele ja vaimulikele ettepaneku viia sel aastal korjandus läbi usupuhastuspüha järgsel pühapäeval, 4. novembril.
Eesti Kirik küsis esmaspäeval, kuidas on kogudused vastanud sellele üleskutsele. Mitu kogudust on annetuse võimalikkust juhatuses arutanud ning mitmel pool on see kavas. Tähendab, et üleskutset on tähele pandud, kuid korjandust 4. novembril ei tehtud. Niisugused annetused käivad meil teisiti, öeldi näiteks Pärnu Eliisabeti, Tallinna Kaarli ja Lääne-Nigula kogudusest. Koguduse eelarvest on pigem kavas annetada sobivalt ette kavandatud ajaga teatav summa.
Mõnel pool arvati, et väga sümboolse summaga ei tahaks üldse tähelepanu tõmmata, ning mõnelt poolt vastati, et paraku sunnivad olemasolevad küttevõlad ning konsistooriumile tasumata maksud annetuste võimalikkusele üldse mitte mõtlema.
On hästi teada, et Eestis on kogudusi, kus raha üldse ei liigu, hea on see, kui inimesi liigub. On kogudusi, kus Saksamaa vähenenud abi annab valusasti tunda. Mingil põhjusel ei peetud vajalikuks korraldada inimestele suunatud üleskutset annetada. Nii jäigi teadmata, kas ja kui palju sellele oleks tegelikult reageeritud.
Kogudused mõistavad küll üleskutse mõtet. Planeeritakse ja kindlasti Wittenbergile ka annetus tehakse. Seesugune viis, kuidas raha koguda, on meie ja meie maa praegustele võimalustele ja harjumustele vastav. Me teame, et väiksemaid kogudusi ahistab majanduslik puudus, et toimuvad juhtorganite valimised, haarates peatähelepanu, ja et novembri algul kärbib ilmataat alati optimistide tiibu ennast ebameeldivalt meelde tuletades. Aga ikkagi?
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)