Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Kõrgetasemeline kohtumine Tallinnas

22.05.2013 | | Rubriik: Esileht

Selle aasta Euroopa rahvuslike kiriklike nõukogude peasekretäride kohtumine toimus 14.–16. maini esmakordselt kahes riigis, Helsingis ja Tallinnas.

Esindatud olid 15 riigi oikumeenilised nõukogud (Austria, Belgia, Eesti, Holland, Iirimaa, Inglismaa, Norra, Poola, Saksamaa, Soome, Šotimaa, Šveits, Taani, Ungari, Wales) ja kohal olid ka Euroopa Kirikute Konverentsi peasekretär dr Guy Liagre ning Kirikute Maailmanõukogust programmijuht dr Daniel Buda.
Kohtumisel esitati riikide kaupa 2012. aastal toimunud olulisemate sündmuste ülevaade ning toimusid plenaaristungid.
Usuõpetuse kohta tegi ettekande dr Einike Pilli ja islami soomekeelseid usuõpetuse materajale tutvustas õpetajana koolis töötav muslim Suaad Onniselkä.
15. mai oli täielikult pühendatud Eestile. Alustasime püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kiriku ja Oleviste kiriku tutvustamisega.
Esimene plenaaristung toimus riigikogu teabekeskuse saalis ja tähelepanu keskmes oli religioon Eestis: õiguslikus ja poliitilises perspektiivis. Ettekannetega esinesid riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees dr Rait Maruste, siseministeeriumi usuasjade osakonna nõunik dr Ringo Ringvee ja Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop Andres Põder.
Edasine töö toimus Pirita kloostris. Teise plenaaristungi teemaks oli «Kristlus Eesti ühiskonnas: oikumeenilises perspektiivis». Ettekannetega esinesid Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus, EELK assessor Gustav Piir ja Eesti Kirikute Nõukogu asepresident, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president dr Meego Remmel.
Viimase plenaaristungi teemaks oli «Religioon Eesti ühiskonnas: sotsioloogilises perspektiivis». Ettekande pidas dr Andrus Saar Saar Poll sotsiaal- ja turu-uuringute firmast.
Osavõtjad tundsid suurt huvi kiriku olukorra, riigi ja kiriku suhete, eestimaalaste religioossuse ning oikumeeniliste suhete vastu Eestis ning ettekandjatele esitati hulgaliselt küsimusi.
Sellised iga-aastased kohtumised on väga olulised info vahetamise seisukohalt ja teistes riikides tehtava oikumeenilise tööga tutvumise eesmärgil.
Ruudi Leinus,
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)