Esileht » Uudis » Uudised »

Kõrge auhind teoloogiadoktor Kalle Kasemaale

16.11.2011 | | Rubriik: Uudised

Prof Kalle Kasemaa on üks kaasaja mitmekülgsemaid humanitaarteadlasi Eestis.10. novembril toimus Tartu ülikooli aulas maailma kultuurinõukogu auhinnatseremoonia, kus mitme Eesti haridus-, teadus- ja kultuurikorüfee seas anti diplom ka teoloogiadoktor prof Kalle Kasemaale.
Tartusse tseremooniast osa võtma sõitis mainekaid teadus, kunsti- ja kirjandustegelasi üle maailma, teiste hulgas kultuurinõukogu president, Nobeli füsioloogia/meditsiini preemia laureaat Edmond H. Fischer, kes pidas ülikooli keemiahoones ka avaliku loengu.
Uppsala ja Haifa ülikooli audoktori, emeriitprofessor Kalle Kasemaa kandidatuuri esitas Tartu ülikooli usuteaduskond, viidates esildises Kasemaa rollile teadlasena ning teadustöö arendajana Eestis.
Viidates Kalle Kasemaa erakordsele ning inspireerivale produktiivsusele, nimetatakse tema hinnatavamaks saavutuseks kommenteeritud tõlgete rohkust. Kasemaa on rikastanud eesti keeleruumi heebrea, jidiši-, kreeka- ning araabiakeelse ilukirjanduse tõlgetega. Soovituskirjas märgitakse ära ka Kasemaaa tegevus teoloogilise uurimise ning akadeemilise haridustöö edendamisel.
Tema suurimaks teeneks Eesti teaduses nimetatakse aga Tartu ülikooli usuteaduskonna ülesehitamist alates 1991. aastast: «Ta on seisnud selle eest, et usuteaduskond jätkaks ajaloolist ning ülikooli asutamisaega tagasiulatuvat traditsiooni ning oleks  osaline rahvusvahelises akadeemilises suhtluses.» 
Maailma kultuurinõukogu (World Cultural Council) on 1981. aastal loodud organisatsioon, mis on pühendunud teadmiste leviku toetamisele ning suhete arendamisele inimeste, riikide, valitsuste ja teadusvaldkondade vahel.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)