Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Koraalipüha pakkus hingekosutust

13.04.2011 | | Rubriik: Uudised

 Tallinna piiskoplikus toomkoguduses on kombeks pidada koraalipühi, kus koguduse laulule lisavad värvi koraalide kooriseaded. Taolised seaded kaunistasid ka möödunud pühapäevase teenistuse muusikalist osa.
Koraalipühajärgset toomkooli tundi pidas kirikumuusik Ene Salumäe (fotol), kes seekord keskendus lauluraamatu kasutamisele kodus. «Olen ise praktik ja usun, et parim tutvus koraalidega õnnestub ikka seeläbi, kui neid laulda.» Ühiselt tuletati meelde või saadi tuttavaks söögi-, hommiku- jmt lauludega, mida leida, samuti vaadati sisse raamatu palvete osasse.
Et käesolev aasta on kuulutatud luterlikus kirikus laulu- ja palveraamatu aastaks, siis plaanitakse koguduses ka hulga erinevaid ettevõtmisi. Salumäe kirjutas toomkoguduse blogisse häid ideid, kuidas oma igapäevaelu muusika ja vaimuliku sõnumiga rikastada; selle on eelmises numbris ära toonud ka Eesti Kirik. Sealsamas blogis (http://tallinnatoomkirik.blogspot.com/) on iga nädal ära toodud ühe laulu lugu, kirjutatud autoritest, laulu saamisloost ning sellest, kuidas on üks või teine teos meieni jõudnud.
Kümme aastat tagasi peeti Ene Salumäe eestvõttel Viljandis koraalimaratoni, analoogne ettevõtmine on plaanis ka seekordse teema-aasta raames. «Eks inimeste teadmised koraalidest sõltuvad ikka sellest, kui palju nad neid oma igapäevaelus kasutavad. Loodetavasti toob ka seekordne kampaania kauni muusika ja selles peituva sügava sõnumi paljudele lähemale.»
Kaunimate koraalidega saab lähemat tutvust teha ka maikuistel koraaliõhtutel, mis toimuvad toomkirikus cantate- (laulge) ja rogate- (palvetage) pühapäeva õhtutel.  
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)