Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kõpu koguduse töötegijad Soome ajalehe veergudel

02.11.2007 | | Rubriik: Uudised

Eelmisel nädalal võis Soome kirikulehest Kotimaa lugeda pikemat reportaaþi Kõpu koguduse pühapäevast. Artiklis, mis ilmus vabatahtlike tööd käsitlevas rubriigis, tutvustatakse kirikuteener Raivo Soovikut, kes avab aknaluugid ja teeb aegsasti kaminasse tule; organist Mihkel Pajupuud, kes tunneb eaka oreli kõiki riukaid; koguduse lahket perenaist Leili Kitsingut, kes jahedat kirikut õdusamaks loob, kattes pärast jumalateenistust kirikulistele kohvilaua; kohalikku kooliõpetajat Dea Mürki, kes koguduse juures lastetööd teeb ja usub, et laste kaudu jõuab kiriku õpetus tasapisi ka kirikuelust eemale jäänud kodudesse.
Loost õhkub just seda meeleolu ja hetkeseisu, mis Kõpu kirikus arvatavasti valitseb: jahe ruum, ehkki kaminas põleb hele leek, 15 ustavat koguduseliiget, enamik eakamad inimesed, kes tulnud jumalasõna kuulama.
Sõna saab koguduse õpetaja Hedi Vilumaa, esimene oma õpetaja pärast viit aastakümmet. «Kõpu inimestel on kõva tahe. Nad tahavad ise toime tulla ja hindavad kõrgelt seda, et nüüd on kogudusel oma õpetaja,» on õpetaja Vilumaa ajakirjanikele öelnud. Et jumalateenistus on koguduseelu keskseim sündmus, saab selgeks juba loo alguses. Kotimaa ajakirjanik Jussi Rytkönen lõpetab loo nostalgiliselt: «Külmas kirikus võib siiski tunda soojust, mis kristlasi ühendab.»  
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)