Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Koostöövaimust kantud toidutare

18.01.2012 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga, Esileht, Kirikuelu

Perenaised Vaike Simmo (vasakult) ja Krista Kanaitševa on rahul: tummine supp sai viimase sortsu maitseaineid ja on valmis lauale andmiseks. Tiiu Pikkur

Teisipäeviti ja kolmapäeviti pakub Nõmme Rahu kiriku toidutare vähekindlustatud ja toimetulekuraskustes inimestele sooja toitu.

Nõmme linnaosa valitsuse ja Rahu koguduse koostööna alustati seda tegevust eelmise aasta oktoobris, esialgu kord nädalas, kuid uuest aastast juba kaks korda.
Toetajate toel
Toitu valmistatakse ja pakutakse Nõmme koguduse pastoraadis, kokad, abilised on kõik oma koguduse inimesed. Toidutare perenaine Vaike Simmo on tänulik kõigile toetajatele, lisaks Nõmme linnaosa valitsusele ja kogudusele on neil ka mitmeid sponsoreid. Abi annab toidupank, värske leiva-saia eest kannab hoolt Leibur, kalatooteid pakub OÜ Kala & Pojad. Oodatud on ka erainimeste annetused. 
«Ilma sellise abita ei saaks me neid lõunaid keeta,» kinnitab Vaike. «Kõigi abi on teretulnud ja koos saame teha head toitu.»
60 inimest ümber laua
Kaks korda nädalas kuuekümnele inimesele süüa teha võtab omajagu aega. Vaike Simmo ütleb, et mõtleb tegelikult kogu aeg, mida osta ja keeta. Esmaspäeval sõidab kaupa varuma.
Teisipäeval on pudruhommik, siis algab päev vara, kuid lõpeb lõunaks. Kolmapäeval pakutakse lõunat, siis läheb kauem. Menüü osas tuleb mõnikord kiireid muudatusi teha, olenevalt sellest, mida sponsorid on pakkunud. Ega värske köögivili kaua seisa – kui on kurk, siis tehakse sellest salatit ja pudru juurde võileibu.
Jõuluks oli hapukapsas ja verivorst, suppide valik on mitmekesine. «Me teeme ikka toitu südamega, et võiks igaühele pakkuda,» kinnitab Vaike, kes ei ole elukutselt kokk, vaid raamatupidaja. Praegu töötab Tallinna fotomuuseumis kassapidajana.
Mõned korrad kuus asendab teda toidutare perenaise kohustes Aino Piibeleht.
Kõik on oodatud
Kes on need inimesed, kes siin söömas käivad? «Nõmme linnaosa sotsiaalhooldeosakond annab neljakümnele toidutalongid, meie anname oma koguduse liikmetele. Oleme kutsunud ka baptisti ja õigeusu koguduse inimesi,» räägib Vaike. «Siin käib töötuid, kodutuid, tullakse lastega jne. Meie sööjad on väga kenad ja korralikud inimesed, ei ole ühtki joodikut. Mõned, kes ise tulla ei saa, saadavad nooremad, kes võtavad purgiga toitu kaasa.»
Koguduse õpetaja Ove Sanderi sõnul on toidutare külastajatelt kuulda ainult kiidusõnu. «Nõudlus sellise abi järele on suur, mida näitab juba toidutare külastajate hulk.»
Mida üks ei saa, saavad mitu tükki koos – kiriku ja omavalitsuse, sponsorite ja vabatahtlike ühistööna on Nõmme puudustkannatavatele inimestele kiriklas kaks korda nädalas korralik toidulaud kaetud.
Tiiu Pikkur

Kust saab abi
Nõmme linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakond asub aadressil Nõmme-Kase 12b.
Info toitlustamise kohta toidutares tel 645 7384.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)