Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koostöömedaliga peetakse meeles 155 inimest

16.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Konsistooriumi oktoobrikuise otsusega on määratud EELK koostöömedal 155 inimesele.
EELK koostöömedal (fotol), mille kujundus ja statuut kinnitati käesoleva aasta juulis, on asutatud seoses 20 aasta möödumisega Eesti taasiseseisvumisest ning see antakse EELK välispartnerile, vaimulikule või ilmikule, kel on silmapaistvaid teeneid EELK või selle mõne koguduse ees.
Ettepanekuid koostöömedali määramiseks said teha koguduse juhatus, õpetaja ja EELK asutuse või koostööpartneri juhtorgan. Autasustamisettepanekud on läbi vaadanud EELK autasude komisjon.
Ettepanekuid on teinud EELK 42 koguduse esindajad, autasud on määratud teenete eest nii kogu kiriku, mõne allasutuse, organisatsiooni või praostkonnas tehtava töö toetamise eest.   
EELK avalike suhete spetsialisti Arho Tuhkru sõnul on taoline ettevõtmine meeldiv tähelepanu EELK konsistooriumi poolt, kes on loonud õigusliku aluse, leidnud märgi valmistaja ning info koguduste ja allasutusteni viinud.
«Edaspidine on olnud juba koguduste asi, kuidas nad taolist võimalust kasutavad ja kui oluliseks peavad,» lisas Tuhkru.
Koostöömedali kulud maksavad selle taotlejad, need antakse üle kohtadel, kirikuvalitsus ühist kokkusaamist ja pidulikku üritust ei korralda.
Kahekümne aasta jooksul on kiriku koht siinses ühiskonnas olnud tajutav ning kogudusi või kiriku allasutusi on toetanud paljud missioonitundega sõbrad raja tagant.
Koostöömedali on kavandanud heraldik Priit Herodes. Medali keskel on EELK vapimärk – Lutheri roos, mida ümbritseb tammelehtedest pärg. Medali lint on rahvusvärvides.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)