Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Koostöömedali sai armastatud misjonärist rändlaulik

21.03.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Koostöömedali pälvinud Kirsti Malmi on tänulik Jumalale, oma toetajatele ja eestpalvetajatele. Kaisa KirikalMisjonärist laulja Kirsti Malmi on üheksa aastat Eestis head tööd teinud ja pälvis EELK-lt tänutäheks koostöömedali.

Medal anti üle Kirsti tänukontserdi ajal Rannamõisa koguduses 15. veebruaril, tehtud töö eest tänasid misjonäri kirikuvalitsuse nimel assessor Tiit Salumäe, samuti misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru ja peasekretär Kristiina Seppel.
Tegu oli südamliku üritusega, mis tõi kohaliku õpetaja Aare Kimmeli sõnul kogudusemaja saali rahvast täis. Kirsti avatud meel ja tema südamlikud laulud on aastate jooksul paljudele siinsetele inimestele lähedaseks saanud. 
Sellest kuust on Kirsti Malmi tagasi Soomes. Statuudi järgi määratakse koostöömedal meie kirikule silmapaistvaid teeneid osutanud välismaalasest koostööpartnerile. «Medal on väärikas tunnustus kirikuvalitsuse poolt. Kirjutasin sellest oma Soome toetajatele ja ütlesin, et osa tänust kuulub neile, kuna nemad on oma eestpalvete ja toetustega võimaldanud mul Eestis töötada,» on Kirsti tunnustuse eest tänulik.
Kirsti Malmi on töötanud misjonikeskuse peasekretärina aastatel 2003–2010, olnud Misjonifailide ja Nelja Tuule ristirännaku algataja. Pingeritta seada Kirsti neid ei oska, heameelt tunneb kõigest tehtust. Ka sellest, et ajakiri Misjonifailid on ellu jäänud ja iseseisvaks arenenud, samuti misjonikalendrist. Lootust laieneda pakub jaanuaris toimunud Hiiumaa naiste osaduspäev.
Kui märts möödub Kirsti ema 80. sünnipäeva tähistades ja Lapimaal suusatades, siis järgnevad kuud teenib Kirsti rändlaulikuna tugikoguduste piirkonnas Kagu-Soomes. Aprillis on ta Tornio praostkonna misjonipäeval, räägib misjonitööst Eestis ning laulab tervitusi Taevaisalt.
«Hea on kohtuda minu töö toetajatega näost näkku ja julgustada üksteist. Tahan broneerida aega ka puhkamiseks ja laulurepertuaari laiendamiseks,» ütleb Kirsti Malmi.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)