Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koostöömedal on kinnituseks koguduste sõprusele

11.04.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Pidulauas Aegviidus Ylihärmä sõpruskoguduse õpetajale Esa Vaittinenile (pildil vasakult teine, õpetaja Tõnu Linnasmäe kõrval) koostöömedali üleandmisel. Erakogu

Aegviidu koguduse hea sõber vaimulik Esa Vaittinen sai EELK koostöömedali.

Aegviidu ja Ylihärmä koguduse sõprussidemed on kestnud 1993. aasta sügisest. Eelnevalt olid sõbrunenud vallad, millele peagi lisandusid kogudused. Esimene Ylihärmä külastus võeti ette koos koguduse naiskooriga tagasiteel sõprade juurest Ylivieskast. Meid majutati kodudesse ja nii sõlmitigi esimesed tutvused. Järgnes palju külastusi ja kokkusaamisi nii siin- kui sealpool Soome lahte.
1996. a suvel alustati Aegviidu kogudusemaja ehitamist, mille valmimiseks andis suure panuse Ylihärmä kogudus. Pärast maja õnnistamist 1997. a kevadel on kogudusel olnud koht ka oma sõprade, kristlike õdede ja vendade vastuvõtuks. Ja neid kohtumisi ning ühist osadust nii laulus kui palves, sõnas kui ka sakramendis on tänu Jumalale olnud rohkesti.
Väga paljude ühiste ürituste ja kohtumiste hingeks on olnud Ylihärmä kirikuõpetaja Esa Vaittinen koos abikaasa Siskoga.
Tänuks selle kauni koostöö eest anti Aegviidu koguduse heale sõbrale ja austatud vaimulikule EELK koostöömedal. Tänumärgi üleandmine toimus 6. märtsi õhtul kogudusemajas. Laulis naiskoor ja kohaliku omavalitsuse poolt ütles oma tänusõnad endine vallavanem Aleksander Soitu.
Isiklikult mõtlen tänutundega aastatepikkustele väga soojadele ja südamlikele suhetele oma ametivenna Esaga ja paljudele meie perede ühiselt veedetud toredatele hetkedele.
Piibli jumalamehe Koguja sõnul on igale asjale siin ilmas määratud oma aeg. Ka tublima vaimuliku tööaeg Issanda viinamäel saab kord ümber. Aprilli algusest on Esa Vaittinen pensionil, et veelgi enam pühenduda koosolemisele oma lastelastega ja loodetavasti jätkab ta ka sõprussuhete aktiivset edendamist.
Tõnu Linnasmäe,
Aegviidu ja Ambla koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)