Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Koos on kergem

28.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Teisipäev tõi avalikkuse ette teate, et tänavusest riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng» (2003–2013) eelarvest saavad toetust kaks maakonna kirikut: Valga Jaani ja Laatre kirik.

Kui Jaani kirikut toetatakse programmi kaudu 12 000 euroga, siis Laatre oma 5000ga. Summad on küll väikesed, kuid abiks ikka, sest arvesse tuleb võtta ka asjaolu, et viimased viis aastat pole Jaani kirikule programmist sentigi tulnud.

Samas tõi Laatre Püha Laurentsiuse koguduse endine juhatuse esimees Olev Tammela välja, et paraku vaid viie tuhandega kuigi palju ära ei tee ning pigem on nimetatud summa stardipaketiks.

Kirikuid peab hoidma ja säilitama, olgugi et aeg-ajalt tituleerivad erinevad uuringud eestlasi ühtedeks religioonikaugemateks inimesteks. Ometi on aga tore käia mõnes kaunis Eesti paigas olevas kirikus kas või kontserti kuulamas või omaaegset arhitektuuri imetlemas. Ja kuigi maakirikud on enamasti lihtsakoelisemad kui näiteks Eestis ainulaadne Valga Jaani kirik, on neil seintel siiski palju kõnelda.

Loe edasi Valgamaalasest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)