Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Koolilapsed ajaloolise laua ümber

02.02.2007 | | Rubriik: Uudised

Naatan Haameri juhendamisel saavad koolilapsed Tartu Linnamuuseumis ise ajalugu teha, kehastudes Tartu rahulepingu sõlmijateks.

Juba mitmendat aastat ootab Tartu Linnamuuseum jaanuarist märtsini gümnaasiumiõpilaste gruppe osalema rollimängus Tartu rahu teemal. Sel aastal juhendab Naatan Haamer soovijaid kuuel korral.

Rollimäng sotsiodraama meetodil aitab avardada olemasolevat pilti kõnesolevast Eesti ajaloo murrangulisest sündmusest ja uurida iseennast rollikogemuse kaudu. Osavõtja vahetu kontakt oma spontaansuse ja loovusega arendab ja rikastab osavõtja isiksust. Rolli aitab sisse elada fakt, et rollimäng toimub ajaloolise laua taga, mis on Tartu rahu allakirjutamise tunnistaja.

«Ajaloolise sündmuse autentsest esitamisest olulisem on just isikliku kogemuse saamine. Sotsiodraama eesmärgiks on avada Tartu rahu tähendust,» kinnitab Eesti Kirikule Naatan Haamer.

Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõppes Vabadussõda ning pandi alus Eesti Vabariigi iseseisvusele.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)