Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kontsertklaver Jaani kirikus Viljandi linnarahvale

15.10.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Pühale Franciscusele pühendatud konverentsist võttis osa ka peapiiskop Andres Põder, kes konverentsile järgnenud tänujumalateenistusel koos Marko Tiituse ja Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäega klaveri sisse õnnistas. Foto: Hannes Heinsar

Viljandi Jaani kirikusse jõudis uus klaver 30. septembril ja 4. oktoobril frantsiskuse konverentsi järgsel tänujumalateenistusel oligi klaveriaasta patroonil Tõnis Mäel võimalus see sisseõnnistamise järel helisema mängida.
Ta laulis päeva sobivaid «Palvet» ja «Koitu», mille järgi teda enim tuntakse, lisaks veel kaks uut laulu. «N-ö ülekantud tähenduses kinkis Jaani kogudus linnarahvale kontsertklaveri,» selgitas õpetaja Marko Tiitus, «klaver on ju tegelikult koguduse omana ka linna oma.» Nüüd on klaver kohal ja loodetavasti pakub ilusaid hetki kuulajaile veel väga mitmel kontserdil.
Marko Tiitus: «Klaveri kohalejõudmine võttis aega üheksa kuud. Oleme mõelnud sellelegi, et klaveriaasta võiks väldata tegelikult isegi kaks kalendriaastat.» Järgmine kontsert Jaani kirikus uuel klaveril antakse 27. detsembril, apostel ja evangelist Johannese päeval, kui täitub aasta päevast, mil klaveriaasta välja kuulutati.
Tagasipilku konverentsile heites ütles Marko Tiitus: «Konverentsi kokkukutsujana kuulasin ettekandeid ja rõõmustasin sisimas, et pealtnäha erinevad teemad jooksid ilusti ühise nimetaja alla kokku – vaimsus ja loovus peavad ikka juhtima maist sekeldamist, ka majandust ja tarbimist.
Tegelikult tahan öelda veel: see pidev vajadus iga sündmusega muudkui midagi uut avastada või uut ütelda on ka üks moodsa ühiskonna paine. Sõnumit, mis puudutab, võib kuulata ka mitu korda. Mõtlen selle all konverentsi ettekandeid, kõik need on väärt, et neid veel kord kuulata. Võib-olla järgmiselgi aastal räägime sellestsamast, kuigi konverentsi pealkiri tuleb uus.»

Juune Holvandus

Üks kommentaar artiklile “Kontsertklaver Jaani kirikus Viljandi linnarahvale”

  1. Anonüümne ütleb:

    Piiskop õnnistab kirstu siiami kaksikutele

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)