Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kontsert “Trepist üles” aitab Keni

04.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Eeloleval pühapäeval kell 16 on Kuressaare Laurentiuse kirikus heategevuskontsert “Trepist üles”, millega MTÜ Usk ja Valgus toetab 17-aastast Kärla poissi Keni, kellele õues käimiseks on perel hädasti vaja muretseda 60 000 krooni maksev trepironija.

Keni pere on tagasihoidlik, kuid ema Leana Mägi tänab südamest MTÜ Usk ja Valgus juhti Virge Nemvaltsi ja samasse organisatsiooni kuuluvat Krista Mandelit.

“Krista oli see, kes meid ühingusse kutsus,” avaldab Leana, lisades, et nende aastate jooksul on ta saanud tuge kord kuus toimuvatelt kokkusaamistelt. “Aga meie ümber on kogu aeg olnud head inimesed,” kiidab ta.
 

Ken haigestus 2-aastasena haigusse, mis põhjustab vaimset ja liikumispuuet. Ta on palju olnud haiglates ning teda on korduvalt opereeritud. Kahjuks ei ole olukord paranenud ja nooruk liigub vaid ratastooliga.

Et pere elab kortermaja teisel korrusel, tuleb Keniga kodust väljasaamiseks liikuda ratastooliga trepist alla ja üles. “Alla me veel saame, aga ülesminek on keeruline, sest poiss on juba täiskasvanu mõõtu,” ütleb ema. Sestap on perel vaja spetsiaalset trepironijat. Kevadel kirjutas pere ka avalduse, et riigi abiga vajaminev aparaat muretseda, kuid vastust pole siiani tulnud.
 

Virge Nemvaltsi sõnul on heategevuskontsert “Trepist üles” sümboolse tähendusega ja võiks meie mõtteid ja tegusid viia hoolivuse poole ning seda ennekõike suhtumises oma ligimestesse, eriti neist kõige nõrgematesse.
Kontsert saab võimalikuks tänu paljude inimeste heale tahtele ning vaatamata suurele hõivatusele andsid kohe oma nõusoleku esineda organist Andres Paas ja viiuldajad Johannes ja Heldur Harry Põlda.

Kontserdil osaleb ka Kuressaare sümfoniettorkester Matis Männa juhatusel, solistidena astuvad üles tuntud laulja Pirjo Levandi ja noor solist Kärt Männa. Orkestrisse on kutsutud lisajõude Tallinnast – tšellist Enno Lepnurm, kontrabassimängija Mihkel Koppel ja vioolamängija Kerstin Tomson.

Oodatud on kõik heatahtlikud muusikahuvilised, et aidata Ken trepist üles. Annetusi on võimalik teha ka MTÜ Usk ja Valgus Kuressaare kontole 221030471116.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)