Esileht » Uudis » Uudised »

Kontsert Tartu Maarja kiriku heaks

03.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Seni spordihoonena kasutusel olnud pühakoda on asunud teele, mis lubab kirikul kirikuna toimida. Foto: EK arhiiv

Tartus toimus endises Maarja kirikuhoones, praeguses spordisaalis heategevuskontsert, mille annetused lähevad pühakoja taastamise heaks.
Kontserdil astus üles Vanemuise sümfooniaorkestri kammerkoosseis noore hollandlase Lukas Groeni juhatusel, esitati Händeli, Bachi, Mozarti, Vivaldi, Marcello, Schuberti jt teoseid. Viiulisolistina astus teiste hulgas üles nooruke Toomas Hendrik Ellervee, kes pälvis kuulajatelt eriti sooja aplausi.
Meeleoluka kontserdi vaheajal pidas tervituskõne pühakoda taastava sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Savi, kes ütles lootusrikkalt, et kirik, kust on alguse saanud eestlaste laulupidude traditsioon, tuleks paljude ühistööna ka üles ehitada. Lootust lisas hulk lapsi, kes said tegelusnurgas kaunite helide saatel joonistada ja mängida. Kenasti kordaläinud kontsert oli esimene omataoline pärast kiriku tagastamist.
Kogudus tähistas sel päeval ka oma kunagise köstri Juhan Kurriku 160. sünniaastapäeva. Ärkamisaja tuntud kooli- ja kirjamees Kurrik tegutses Eesti Aleksandrikooli peakomitees, oli Eesti Kirjameeste Seltsi üks asutajaid ja Vanemuise Seltsi abiesimees, on kirjutanud mitmeid kooliõpikuid, sh esimesed eestikeelsed algebra ja kehalise kasvatuse õpikud. Teda peetakse esimeste eestikeelsete võimlemisoskussõnade loojaks. Kurriku sulest on ilmunud populaarne «Turnimise raamat». Hingekosutava muusikaelamuse järel tervitasid kohalviibijad ka dirigenti, kes sel päeval samuti oma sünnipäeva pidas.
Need, kel kiriku taastamine südamel, võivad teha annetuse Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse arvele 221021269201 Swedbankis.

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)