Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kontserdisari «Mu süda, ärka üles»

16.05.2012 | | Rubriik: Teated


Eeloleval suvel saab alguse uus kontserdisari, mis viib kaunist muusikat just nendesse Eesti paikadesse, kus kontserttegevus ei ole väga aktiivne.

Kontsertidel pakutakse vaimulikku muusikat erinevatest ajastutest ja erinevatelt maadelt, esindatud on nii vokaal- kui instrumentaalmuusika. Esinejateks on professionaalsed kirikumuusikud ja kollektiivid Tallinnast, Tartust, Narvast ja mujalt.
Esinejate hulgas on organistid Kadri Ploompuu Tallinna toomkirikust, Anna Humal Tartu Pauluse kirikust, Tuuliki Jürjo Narva Aleksandri kirikust ja Külli Erikson Kadrina kirikust. Vokaalsolistidena astuvad üles Laili Jõgiaas (Tartu), Izida Galimova (Narva), Tatjana Drobõševa (Ivangorod), instrumentaalsolistidena Leena Laas (viiul), Oksana Sinkova (flööt) ja Alina Sakalouskaja (mandoliin) jt.
Kontserdisarja idee sündis praktilisest vajadusest pakkuda vaimuliku muusika kavasid, mida teised kontserdiorganisatsioonid tellijatele sageli ei paku.
Kirikumuusika Liit koondab endasse professionaalseid kirikumuusikuid kogu Eestist, nii on muusikute valik lai ja programmid mitmekesised. Teisest küljest on Eestis suur osa kontsertidest koondunud suurematesse linnadesse (Tallinn, Tartu, Pärnu) ning paljudes maakohtades toimub kontserte harva. Seetõttu saabki alguse uus kontserdisari «Mu süda, ärka üles».
1. juunil kell 13 annavad Kambja kirikus kontserdi Anna Humal ja Laili Jõgiaas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)