Esileht » Uudis » Uudised »

Konsistooriumist

29.02.2012 | | Rubriik: Uudised

Usuteaduse instituudi rektor valitud
Konsistooriumi koosolekul 21. veebruaril valiti rektoriks Ove Sander läbi kahe hääletusvooru.
Kirikuvalitsuse liikmed kaalusid põhjalikult mõlemat kandidaati, dr Tiit Pädamit ja dr Ove Sanderit, kes esitasid konsistooriumile oma programmi ja ettepanekud instituudi tuleviku suhtes ning võimalikud arengusuunad lähimaks neljaks aastaks.
EELK Usuteaduse Instituut on alanud aastast rakenduskõrgkool ning Ove Sander on oma tulevases nelja-aastases ametiajas rõhu pannud just instituudi õppekavade kujundamisele, õppekorralduse arendamisele ja rakendatavusele kirikus. See eeldab õppepraktika korralduse ülesehitust, õppemoodulite väljatöötamist ning mentorluse programmi.
Teise suunana toob Sander välja vajaduse lahendada kaadriküsimus ning hoida õppetöö akadeemilist taset koos töökeskkonna ja majandusliku võimekuse parendamisega.
Kolmandaks on parem ja aktiivsem koolitustegevus ning tihe koostöö oma väljakujunenud partneritega.
Ove Sander on sündinud 1970. aastal, ordineeritud 1991. Olnud alates 1990. aastast vaimulikuna mitme koguduse õpetaja, 1998. aastast usuteaduse instituudi pastoraalseminari juhataja ja instituudi praktilise usuteaduse õppetooli hoidja.
Aastast 2005 on Ove Sander konsistooriumi assessor. 2005. aastal kaitses Sander doktoritöö Tallinna ülikoolis.
Usuteaduse instituudi eelmise rektori Randar Tasmuthi ametiaeg lõppes 2011. a novembris. Ta oli valitud 2006. a novembris viieks aastaks rektoriks ja täitis oma ülesannet kogu ametiaja piires.
Tasmuth andis eelnevalt teada, et tervislikel põhjustel ta uueks ametiajaks ei kandideeri.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)