Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Konsistooriumi jaanuarikuu otsuseid

27.01.2009 | | Rubriik: Uudised

Rein Schihalejev vabastatakse Mõisaküla koguduse hooldajaõpetaja kohustustest alates 1. veebruarist. Õpetaja Schihalejevi sõnul tingis tema otsuse «ajaline piiratus». Täiskohaga töö Viljandi maavalitsuse haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna peaspetsialistina ning 18 tundi nädalas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis ühiskonnaõpetust ja ajalugu õpetades ei võimalda olla koguduseõpetaja. Aga praostkonna vikaarvaimulikuna tahab ta edasi teenida.

Konsistooriumi otsusega määrati koguduse hooldajaõpetajaks Arvo Lasting, kes on Helme koguduse õpetaja ja Taagepera koguduse hooldajaõpetaja.

Diakon Ralf Alasoo vabastati kaitseväekaplani kohustustest ja määrati reservi alates 1. jaanuarist. Peakaplan Taavi Laanepere ütles Eesti Kirikule, et Alasoo senine kaplanikoht mereväebaasis kaotati ära ja kaplan Alasoo jätkab teenistust kaitseväes teisel ametikohal.

Tuhala kogudusele anti luba koguduse nõukogu valimata jätta. Kiriku põhikiri võimaldab kogudusel teatud tingimustel jätta valimistel nõukogu moodustamata. Nõukogu ülesandeid täidab sel juhul koguduse täiskogu. Põhjuseks võib olla nt nõukogu moodustamise keerulisus väikese liikmearvuga koguduses vmt. Loa taolise erandi tegemiseks annab kogudusele kirikuvalitsus, kes igal juhtumil eraldi kaalub selle põhjendatust.

OÜ Kiriku Varahaldus nõukogu liikmeteks kinnitati Aivar Berzin, Patrik Göransson, Mart Einpalu, Illar Hallaste, Mati Maanas ja Urmas Viilma. Nõukogu koosseisu volitused kestavad 13. jaanuarist 2009 kuni 13. jaanuarini 2010.

Peapiiskop Andres Põder on puhkusel 6.–12. veebruarini 2009. Kinnitati EELK Konsistooriumi kantselei 2009. aasta eelarve.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)