Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Konsistooriumi 6. märtsi istungi olulisemad otsused

14.03.2007 | | Rubriik: Ametlikud teated

EELK Konsistoorium kinnitas Tallinna praostkonna praostiks Jaan Tammsalu ja abipraostiks Patrik Göranssoni. Ida-Harju praostkonna praosti kohusetäitjaks nimetati Tanel Ots.

Joel Siim kinnitati Harju-Madise koguduse õpetajaks ja Margit Nirgi Haljala koguduse õpetajaks. Indrek Kõiv määrati Pärnu praostkonna vikaardiakoniks. Diakon Erkki Toht vabastati Järvakandi ja Rapla koguduse teenimisest ja arvati reservi.

kinnitati Harju-Madise koguduse õpetajaks ja Haljala koguduse õpetajaks. määrati Pärnu praostkonna vikaardiakoniks. Diakon vabastati Järvakandi ja Rapla koguduse teenimisest ja arvati reservi.

Otsustati anda EELK aukirjad Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukele ja Paide koguduse juhatuse esimehele ja organistile Olaf Läänele.

Diakooniakomisjoni liikmeteks kinnitati alates 13. veebruarist Annika Laats, Tõnu Linnasmäe, Joel Luhamets (esimees), Kadri Lääs, Igor Miller, Urmas Nagel, Mart Salumäe, Hüllo-Kristjan Simson ja Airi Võsandi.

Otsustati kutsuda misjonitööle Eestisse Soome Rahvamisjoni töötajad Jukka ja Maria Repo.

6. märtsil toimus konsistooriumi ees ka pro ministerio eksam, mille sooritasid ja said õiguse kandideerida õpetaja või mõnele teisele preestri ordinatsiooni nõudvale ametikohale 14 inimest (vt täpsemalt 1. lk artiklist «Diakonitest kasvasid õpetajad»).

Toomas Nigola ja Tõnu Taremaa ordineeriti preestriks 9. märtsil Tallinna Toomkirikus (vt täpsemalt «Kirik sai juurde kaks uut õpetajat»).

ja ordineeriti preestriks 9. märtsil Tallinna Toomkirikus (vt täpsemalt «Kirik sai juurde kaks uut õpetajat»).

EELK Konsistoorium

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)